BOYS BASKETBALL
Abingdon 39, Stark County 28
Carbondale 56, Murphysboro 48
Edwardsville 57, East St. Louis 52
Flanagan 67, Heyworth 51
Galva 62, LaMoille 51
IC Catholic 68, Illiana Christian 38
Kankakee 76, Robeson 24
Lincoln Park 59, Chicago (Lane) 51
Lisle (Benet Academy) 41, Lake Forest 34
Nashville 44, Carterville 29
Richwoods 57, Metamora 54
Steinmetz 58, Chicago (Intrinsic Charter) 46
Vernon Hills 57, Deerfield (Zell Jewish) 56
Wells 63, Chicago Phoenix Academy 50
Forreston Tournament
Polo 38, Lena-Winslow 57
Forreston 55, Oregon 43
Freeport (Aquin) 62, Stillman Valley 44
Orangeville 48, Dakota 30
Pearl City 52, Lanark Eastland 36
Consolation Semifinal
River Ridge 63, Pecatonica 48
JWCC Shootout
Liberty 59, Highland, Mo. 43
St. Joe Ogden Leader Classic
Chicago CICS-Longwood 65, Fithian Oakwood 51
St. Joseph-Ogden 47, Cissna Park 31
Westville 66, Armstrong 53
Watseka Holiday Tournament
Third Place
Watseka (coop) 62, North-Mac 51
Championship
La Salette Notre Dame 55, Hoopeston Area High School 49
GIRLS BASKETBALL
Armstrong 46, Donovan 18
Bethalto Civic Memorial 52, Highland 25
Bowen 45, Chicago CICS-Longwood 22
Chicago (Solorio Academy) 42, Chicago (Perspectives/Calumet Technology) 26
Chicago (Solorio Academy) 42, Chicago (Perspectives/Calumet Technology) 26
Chicago (TEAM Englewood) 30, Kelly 27
Chicago Instituto Health Sciences Career Academy 32, Robeson 11
Dunbar 42, Chicago (Back of the Yards) 26
Edwardsville 57, East St. Louis 52
Fulton 38, Orion 34
Harlan 59, Lindblom 53
Harper 28, Julian 22
Hubbard 28, Fenger 22
Kankakee 52, St. Laurence 37
Lewistown 68, Havana 52
Maria 55, Chicago Perspectives/Joslin 11
North Shore Country Day 55, Deerfield (Zell Jewish) 35
Oregon 47, Polo 30
Raby 48, Orr 18
Red Bud 41, New Athens 22
Sesser-Valier 53, Benton 33
Simeon 56, Bogan 43
Stockton 58, Pecatonica 49
Wheaton Academy 40, IC Catholic 28
Winnebago 45, Dakota 29
Lady Marshal Holiday Classic
Graves Co., Ky. 90, Tamms (Egyptian) 25
Nike Tournament of Champions
Windward, Calif. 49, Homewood-Flossmoor 23