BOYS BASKETBALL
Alton Marquette 81, Illiana Christian 68
Benton 41, Murphysboro 37
Chicago (Clark) 54, Wells 47
Chicago (Crane Medical Prep) 56, Douglass 43
Chicago (Lane) 65, Schurz 50
Chicago (Legal Prep Charter) 73, Chicago (Austin) 68
Chicago (Ogden International) 50, Kelvyn Park 37
Chicago (Tech) 48, Spry Community 20
Chicago Phoenix Academy 86, Juarez 39
Chicago Sullivan 63, Rickover Naval 32
Chicago Uplift 88, North Lawndale 82
Edinburg (Coop) BK 67, Greenview 58
Foreman 60, Taft 45
Hinsdale Central 47, Niles Notre Dame 44
Hononegah 59, Belvidere North 43
Lake Forest 58, Waukegan 48
Lake View 55, Chicago (Marine Military Academy) 46
Lake Zurich 50, Mundelein 44
Libertyville 66, Zion Benton 63
Mather 76, Chicago Roosevelt 63
Michigan City Marquette, Ind. 81, Illiana Christian 68
Northridge Prep 80, Francis Parker 46
Orr 61, Chicago Marshall 50
Payson Seymour 75, Brussels 35
Payton 79, Chicago (Alcott) 54
River Ridge 62, Fulton 51
Rockford Auburn 71, Belvidere 50
Rockford Boylan 67, Machesney Park Harlem 40
Rockford Jefferson 78, Freeport 61
Senn 82, Chicago (Disney II) 62
St. Edward 53, Aurora Central Catholic 48
Steinmetz 52, Chicago Academy 43
Stevenson 45, Gurnee Warren 34
Sullivan 54, Macon Meridian 48
Whitney Young 66, Westinghouse 50
Woodstock North 65, Harvard 33
Auburn Tournament
Auburn 43, Franklin (South County) 33
North-Mac 62, Hartsburg-Emden 47
Springfield Calvary 55, Springfield Lutheran 25
Little Illini Conference Tourney
Newton 62, Lawrenceville 61
Third Place
Olney (Richland County) 56, Red Hill 39
National Trail Conference Tournament
Dieterich 59, Farina South Central 50
Windsor/ Stew-Stras co-op (BKB) 46, Brownstown – St. Elmo 30
Tri-County Tournament
DePue 46, Putnam County 25
Roanoke-Benson 55, Peoria Christian 40
POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
Watseka (coop) vs. S. Newton, Ind., ppd. to Feb 10.
GIRLS BASKETBALL
Aledo (Mercer County) 43, Oneida (ROWVA) 27
Algonquin (Jacobs) 41, Crystal Lake South 39
Annawan 63, Biggsville West Central 36
Chatham Glenwood 61, Jacksonville 25
Dundee-Crown 49, Prairie Ridge 37
Farmington 53, Bushnell (B.-Prairie City) 44
Glenbrook South 63, Vernon Hills 45
Grayslake North 33, Round Lake 28
Hall 44, Prophetstown 40
Harvard 57, South Beloit 38
Hononegah 85, Freeport 38
Huntley 42, Cary-Grove 29
McHenry 85, Crystal Lake Central 46
Milledgeville 53, Amboy 48
Nazareth 52, Marian Catholic (Chicago Heights) 34
Nokomis 44, Bunker Hill 33
Normal University 54, Decatur MacArthur 35
Plainfield Central 65, Thornton Fractional South 26
Pleasant Plains 51, Athens 23
Princeville 80, Woodhull-AlWood (Ridgewood) 30
Red Bud 48, Steeleville 40
Riverton 51, Mt. Pulaski 44
Rochester 51, Eisenhower 39
Sesser-Valier 75, Chester 29
St. Joseph-Ogden 53, Tolono Unity 25
St. Viator 63, Marist 37
Stark County 40, Galva 24
Waubonsie Valley 54, Naperville Neuqua Valley 46
Wauconda 54, North Chicago 24
Wethersfield 49, Monmouth United 32
Carrollton Tournament
Greenfield-Northwestern 62, Brussels 21
Metro-East Lutheran 38, Granite City 21
CIC (Central Illinois Conference) Tournament
Clinton 41, Warrensburg-Latham 33, OT
Interstate Eight Varsity Tournament
11th Place
Streator 37, Westmont 33
Ninth Place
Manteno 33, Wilmington 31
Seventh Place
Reed-Custer 36, Lisle 31
Fifth Place
Coal City 51, Seneca 38