Send updates and corrections to hsbballjg@gmail.com and check out hsbball.com for more schedules and standings.
Monday, November 25, 2019
LAKE SHORE ATHLETIC
Little Black Pearl at Wolcott, 5:30
NONCONFERENCE
Amundsen at Von Steuben, 6:15
GEMS at Lycee Francais, 6:00
Hansberry at Bradley-Bourbonnais, 7:00
Illinois Lutheran at Heritage Christian (IN), 7:30
IMSA at Alden-Hebron, 7:00
Marquette Manor at Westlake Christian, 6:30
Morgan Park vs. Young, at Chicago State, 7:30
Perspectives-MSA vs. Roosevelt, at Truman, 5:00
Phillips at Hirsch, 5:00
Rochelle Zell at St. Martin de Porres, 7:15
Schaumburg Christian at Ida Crown, 7:45
Trinity (Kankakee) at Parkview Christian, 6:00
UIC at Wells, 5:00
Urban Prep-West at Comer, 5:00
Wilmington at Clifton Central, 7:30
BATAVIA
Austin vs. Marmion, 6:00
Waldorf vs. Batavia, 7:30
BLOOM / MARIAN CATHOLIC
at Bloom
Hillcrest vs. Thornwood, 5:00
Bloom vs. Thornton Fr. South, 6:30
at Marian Catholic
Homewood-Flossmoor vs. Rich East, 5:00
Marian Catholic vs. Rich Central, 6:30
BOWEN
Bowen vs. St. Francis de Sales, 4:30
BOYLAN
Boylan vs. Richwoods, 6:00
St. Charles North vs. Crane, 7:30
BUFFALO GROVE
Uplift vs. Glenbrook South, 6:00
Grayslake Central vs. Buffalo Grove, 7:30
CLEMENTE
Clemente vs. Rauner, 5:00
Catalyst-Maria vs. Disney, 6:30
COAL CITY / MANTENO
at Coal City
Gardner-So. Wilmington vs. Morris, 5:30
Coal City vs. Serena, 7:00
CRYSTAL LAKE CENTRAL
at Crystal Lake Central
Hononegah vs. McHenry, 6:00
Barrington vs. Crystal Lake Central, 7:30
at Prairie Ridge
Belvidere North vs. Geneva, 6:00
Schaumburg vs. Prairie Ridge, 7:30
DE PAUL / LANE
at DePaul
Niles North vs. Vocational, 5:00
DePaul vs. Urban Prep-Bronzeville, 7:00
at Lane
Lane vs. Lake View, 5:00
Notre Dame vs. Jones, 7:00
DWIGHT / WOODLAND
at Dwight
Grant Park vs. Momence, 5:30
Dwight vs. Earlville, 7:00
EISENHOWER / RICHARDS
at Eisenhower
Eisenhower vs. Shepard, 5:00
Chicago Christian vs. Perspectives-Lead, 6:30
at Richards
Andrew vs. Marist, 5:00
Southland vs. Richards, 6:30
ELLISON
Agricultural Science vs. Hubbard, 4:15
Ellison vs. Goode, 6:45
ELMWOOD PARK
Addison Trail vs. Aurora Catholic, 5:30
Elmwood Park vs. Northtown, 7:00
FENTON
Montini vs. Rolling Meadows, 6:00
Fenton vs. Francis Parker, 7:30
FENWICK
at Benet
Fenwick vs. Hope Academy, 5:30
Benet vs. Westinghouse, 7:00
GENESEO
East Moline vs. Kewanee, 5:30
Princeton vs. Geneseo, 7:00
GLENBARD WEST
Glenbard East vs. Glenbard North, 6:00
Glenbard West vs. Glenbard South, 7:30
GLENBROOK NORTH/ST. PATRICK
at Glenbrook North
Ogden vs. Wheaton North, 5:15
Glenbrook North vs. Prosser, 7:00
at St. Patrick
Payton vs. Niles West, 6:00
St. Patrick vs. De La Salle, 7:30
GRANT/MUNDELEIN
at Grant
Carmel vs. Schurz, 5:30
Grant vs. North Lawndale, 7:00
at Mundelein
Warren vs. Deerfield, 5:30
Mundelein vs. Collins, 7:00
JOHNSBURG/RICHMOND-BURTON
at Johnsburg
Wauconda vs. Grayslake North, 5:30
Huntley vs. Johnsburg, 7:00
at Richmond-Burton
Lakes vs. Lake Zurich, 5:30
Crystal Lake South vs. Richmond-Burton, 7:00
JOLIET WEST
Brother Rice vs. Rich South, 5:15
Lincoln-Way East vs. Plainfield South, 5:15
Lincoln-Way Central vs. Joliet West, 6:45
Harlan vs. Crete-Monee, 6:45
LEYDEN/RIDGEWOOD
at Leyden
Taft vs. Naperville Central, 5:30
Maine East vs. Leyden, 7:00
at Ridgewood
Hinsdale South vs. King, 5:30
Ridgewood vs. Highland Park, 7:00
LITTLE VILLAGE
Christ the King vs. Gage Park, 6:00
Juarez vs. Morgan Park Academy, 4:30
Walther Christian vs. UC-Woodlawn, 6:00
Little Village vs. Back of the Yards, 4:30
LOYOLA/NEW TRIER
at Loyola
Loyola vs. Butler, 5:00
St. Ignatius vs. Bulls, 6:30
at New Trier
New Trier vs. Senn, 5:00
Mather vs. Lake Forest, 6:30
LYONS
Maine South vs. Fenger, 6:00
Lyons vs. Plainfield North, 7:30
MOUNT CARMEL
Tinley Park vs. Solorio, 5:30
South Shore vs. Comer, 7:00
NAPERVILLE NORTH/OSWEGO
at Naperville North
Downers Grove South vs. West Aurora, 5:30
Naperville North vs. Hinsdale Central, 7:00
at Oswego
Neuqua Valley vs. Oswego East, 5:30
Oswego vs. DeKalb, 7:00
NORTHRIDGE
Holy Trinity vs. Vernon Hills, 6:00
Wheeling vs. Sullivan, 7:30
NORTHSIDE
Rickover at Chicago Academy, 5:00
OAK LAWN/REAVIS
at Oak Lawn
Sandburg vs. Bremen, 5:00
Oak Lawn vs. Universal, 6:30
at Reavis
St. Laurence vs. Kelly, 4:30
Reavis vs. Kennedy, 6:00
OTTAWA
Metamora vs. Marengo, 5:00
Dixon vs. Ottawa, 6:30
LaSalle-Peru vs. Streator, 8:00
PALATINE
Cary-Grove vs. Maine West, 6:00
York vs. Hersey, 7:30
RIVERSIDE-BROOKFIELD
St. Rita vs. Kenwood, 5:30
Urban Prep-Englewood vs. Proviso West, 7:00
ROCKFORD
at Auburn
McArthur (FL) vs. North Chicago, 6:00
Auburn vs. Pike (IN), 7:30
at Jefferson
Larkin vs. Jefferson, 7:00
ST. CHARLES EAST
St. Charles East vs. Hampshire, 5:45
Proviso East vs. South Elgin, 7:15
ST. VIATOR
Libertyville vs. Prospect, 5:30
Conant vs. St. Viator, 7:00
SENECA
St. Anne vs. Somonauk, 5:00
Reed-Custer vs. Hall, 6:30
Mendota vs. Newark, 8:00
STAGG
Nazareth vs. Guerin, 4:30
Lindblom vs. Stagg, 6:00
SYCAMORE
Yorkville vs. Burlington Central, 6:00
Sycamore vs. Sandwich, 7:30
WESTMINSTER CHRISTIAN
Christian Liberty vs. Elgin, 4:30
Hinckley-Big Rock vs. St. Edward, 6:00
Westminster Christian vs. Chicago Military, 7:30
WHEATON ACADEMY
St. Francis vs. Bartlett, 5:45
Wheaton Academy vs. Streamwood, 7:30
WJOL/ST. FRANCIS UNIVERSITY
Lockport vs. Lemont, 5:00
Minooka vs. Romeoville, 6:45
Lincoln-Way West vs. Providence, at Joliet JC, 7:00
Joliet Central vs. Plainfield Central, 8:30
WOODSTOCK/WOODSTOCK NORTH
at Woodstock
Harvard vs. Kaneland, 5:30
Antioch vs. Woodstock, 7:00
at Woodstock North
Hoffman Estates vs. Marian Central, 5:30
Round Lake vs. Woodstock North, 7:00
Tuesday, November 26, 2019
METRO PREP
Chesterton at CPSA, 5:30
NONCONFERENCE
Alden-Hebron at Our Lady Sacred Heart, 5:30
CPSA at Horizon-Southwest, 6:15
Disney at Wells, 5:00
DRW at Dunbar, 5:30
Golder at Cristo Rey, 7:00
Grace Christian at Parkview Christian, 7:30
Illinois Lutheran at Cissna Park, 7:00
Longwood at Curie, 5:00
Rickover at Noble Street, 5:00
Rochelle Zell at Harvest Christian, 7:00
UIC at Islamic Foundation, 7:00
Waldorf at Von Steuben, 6:15
BATAVIA
Waubonsie Valley vs. Austin, 6:00
Waldorf vs. Marmion, 7:30
BLOOM/MARIAN CATHOLIC
at Bloom
Hillcrest vs. Thornton Fr. South, 5:00
Bloom vs. Thornwood, 6:30
at Marian Catholic
Rich Central vs. Homewood-Flossmoor, 5:00
Rich East vs. Marian Catholic, 6:30
BOYLAN
Marshall vs. Julian, 7:30
BUFFALO GROVE
Glenbrook South vs. Zion-Benton, 6:00
Grayslake Central vs. Uplift, 7:30
CLEMENTE
Chicago Tech vs. DuSable, 6:30
Legal Prep vs. Rowe-Clark, 6:30
COAL CITY/MANTENO
at Coal City
Morris vs. Serena, 5:30
Coal City vs. Gardner-So. Wilmington, 7:00
at Manteno
Beecher vs. Peotone, 5:30
Manteno vs. IC Catholic, 7:00
DE PAUL/LANE
at DePaul
DePaul vs. Vocational, 5:00
Urban Prep-Bronzeville vs. Niles North, 7:00
at Lane
Lane vs. Jones, 5:00
Lake View vs. Notre Dame, 7:00
DECATUR
Bolingbrook vs. Mt. Zion, 6:00
Eisenhower (Decatur) vs. Peoria Central, 7:30
DWIGHT/WOODLAND
at Dwight
Earlville vs. Momence, 5:30
Dwight vs. Grant Park, 7:00
EISENHOWER/RICHARDS
at Eisenhower
Shepard vs. Chicago Christian, 5:00
Perspectives-Lead vs. Eisenhower, 6:30
at Richards
Marist vs. Richards, 5:00
Andrew vs. Southland, 6:30
ELLISON
Ellison vs. Phoenix, 4:15
Agricultural Science vs. Goode, 6:45
ELMWOOD PARK
Addison Trail vs. Northtown, 5:30
Elmwood Park vs. Aurora Catholic, 7:00
FENTON
Francis Parker vs. Rolling Meadows, 4:30
Wheaton-Warr. South vs. West Chicago, 6:00
Fremd vs. Timothy Christian, 7:30
FENWICK
Benet vs. Hope Academy, 5:30
Fenwick vs. Westinghouse, 7:00
GLENBARD WEST
Glenbard East vs. Glenbard South, 6:00
Glenbard West vs. Glenbard North, 7:30
GLENBROOK NORTH/ST. PATRICK
at Glenbrook North
Prosser vs. Wheaton North, 5:15
Glenbrook North vs. Ogden, 7:00
at St. Patrick
De La Salle vs. Niles West, 6:00
Payton vs. St. Patrick, 7:30
GRANT/MUNDELEIN
at Grant
Grant vs. Schurz, 5:30
Carmel vs. North Lawndale, 7:00
at Mundelein
Collins vs. Deerfield, 5:30
Mundelein vs. Warren, 7:00
JOHNSBURG/RICHMOND-BURTON
at Johnsburg
Huntley vs. Wauconda, 5:30
Grayslake North vs. Johnsburg, 7:00
at Richmond-Burton
Crystal Lake South vs. Lakes, 5:30
Lake Zurich vs. Richmond-Burton, 7:00
LEYDEN/RIDGEWOOD
at Leyden
Naperville Central vs. Maine East, 5:30
Taft vs. Leyden, 7:00
at Ridgewood
Highland Park vs. Hinsdale South, 5:30
Ridgewood vs. King, 7:00
LISLE
Evergreen Park vs. Westmont, 6:00
Lisle vs. Yorkville Christian, 7:30
LITTLE VILLAGE
Consolation Semi-Final, 4:30
Consolation Semi-Final, 6:00
Semi-Final, 4:30
Semi-Final, 6:00
LOYOLA/NEW TRIER
at Loyola
Loyola vs. Senn, 6:15
Bulls vs. Mather, 7:30
at New Trier
New Trier vs. Butler, 5:00
St. Ignatius vs. Lake Forest, 6:30
LYONS
Plainfield North vs. Maine South, 6:00
Lyons vs. Fenger, 7:30
MOUNT CARMEL
Solorio vs. Johnson, 5:30
Mount Carmel vs. South Shore, 7:00
NAPERVILLE NORTH/OSWEGO
at Naperville North
Hinsdale Central vs. West Aurora, 5:30
Naperville North vs. Downers Grove South, 7:00
at Oswego
Oswego East vs. DeKalb, 5:30
Oswego vs. Neuqua Valley, 7:00
NORTHRIDGE
Sullivan vs. Holy Trinity, 6:00
Wheeling vs. Northridge, 7:30
NORTHSIDE
Chicago Academy at Steinmetz, 4:00
OAK LAWN/REAVIS
at Oak Lawn
Sandburg vs. Universal, 5:00
Bremen vs. Oak Lawn, 6:30
at Reavis
St. Laurence vs. Kennedy, 4:30
Reavis vs. Kelly, 6:00
OLIVET NAZARENE
Kankakee vs. McNamara, 7:30
OTTAWA
Metamora vs. Dixon, 5:00
Marengo vs. Ottawa, 6:30
Pontiac vs. Oak Forest, 8:00
PALATINE
Hersey vs. Cary-Grove, 4:30
Stevenson vs. Elk Grove, 6:00
Palatine vs. Jacobs, 7:30
RIVERSIDE-BROOKFIELD
Oak Park-River Forest vs. Morton, 5:30
Riverside-Brookfield vs. Excel-Englewood, 7:00
ROCKFORD
at Guilford
Guilford vs. Perspectives-MSA, 7:30
at Rockford East
McArthur (FL) vs. Bogan, 7:30
ST. CHARLES EAST
Willowbrook vs. East Aurora, 5:00
Hampshire vs. Proviso East, 6:30
Plainfield East vs. St. Joseph, 8:00
ST. VIATOR
Conant vs. Prospect, 5:30
Evanston vs. Libertyville, 7:00
SENECA
Hall vs. Mendota, 5:00
Reed-Custer vs. Newark, 6:30
Herscher vs. Seneca, 8:00
STAGG
Argo vs. Nazareth, 4:30
Guerin vs. Lindblom, 6:00
SYCAMORE
Sterling vs. Dundee-Crown, 6:00
Belvidere vs. Rochelle, 7:30
WASHINGTON (IL)
Lake Forest Academy vs. DeSmet (MO), 4:15
WESTMINSTER CHRISTIAN
Elgin vs. Elgin Academy, 4:30
Christian Liberty vs. Genoa-Kingston, 6:00
Westminster Christian vs. Hinckley-Big Rock, 7:30
WHEATON ACADEMY
Lake Park vs. Downers Grove North, 5:45
Metea Valley vs. University Hgh, 7:30
WOODSTOCK/WOODSTOCK NORTH
Consolation Semi-Final, 4:30
Consolation Semi-Final, 6:00 or 8:00 WN
Semi-Final, 7:30
Semi-Final, 6:00 or 8:00 WN
Wednesday, November 27, 2019
BATAVIA
Waubonsie Valley vs. Waldorf, 6:00
Marmion vs. Batavia, 7:30
BLOOM/MARIAN CATHOLIC
at Bloom
Thornton Fr. South vs. Thornwood, 5:00
Bloom vs. Hillcrest, 6:30
at Marian Catholic
Rich East vs. Rich Central, 4:30
Marian Catholic vs. Homewood-Flossmoor, 6:00
BOWEN
Bowen vs. Raby, 2:30
Bowen vs. Chicago Richards, 4:30
Raby vs. St. Francis de Sales, 6:00
BOYLAN
St. Charles North vs. Richwoods, 2:00
Freeport vs. Julian, 3:30
Rockford Lutheran vs. Marshall, 5:00
Boylan vs. Crane, 6:30
BUFFALO GROVE
Grayslake Central vs. Glenbrook South, 1:00
Zion-Benton vs. Buffalo Grove, 2:30
CRYSTAL LAKE CENTRAL
Schaumburg vs. Geneva, 10:00
Belvidere North vs. Prairie Ridge, 11:30
Barrington vs. McHenry, 1:00
Hononegah vs. Crystal Lake Central, 2:30
DE PAUL/LANE
at DePaul
Urban Prep-Bronzeville vs. Vocational, 5:00
DePaul vs. Niles North, 7:00
at Lane
Jones vs. Lake View, 5:00
Lane vs. Notre Dame, 7:00
DECATUR
Thornton vs. Dunlap, 6:00
DWIGHT/WOODLAND
at Dwight
Earlville vs. Grant Park, 5:30
Dwight vs. Momence, 7:00
EISENHOWER/RICHARDS
at Eisenhower
Eisenhower vs. Chicago Christian, 5:00
Perspectives-Lead vs. Shepard, 6:30
at Richards
Richards vs. Andrew, 5:00
Southland vs. Marist, 6:30
ELLISON
Amandla vs. Goode, 2:30
Ellison vs. Agricultural Science, 3:35
ELMWOOD PARK
Aurora Catholic vs. Northtown, 1:00
Elmwood Park vs. Addison Trail, 2:30
FENTON
Timothy Christian vs. Wheaton-Warr. South, 4:30
West Chicago vs. Fremd, 6:00
Fenton vs. Montini, 7:30
FENWICK
Hope Academy vs. Westinghouse, 5:30
Fenwick vs. Benet, 7:00
GENESEO
Rock Falls vs. East Moline, 5:30
Rockridge vs. Geneseo, 7:00
GLENBARD WEST
Glenbard North vs. Glenbard South, 5:00
Glenbard West vs. Glenbard East, 6:30
GLENBROOK NORTH/ST. PATRICK
at Glenbrook North
Ogden vs. Prosser, 5:15
Glenbrook North vs. Wheaton North, 7:00
at St. Patrick
Payton vs. De La Salle, 6:00
St. Patrick vs. Niles West, 7:30
GRANT/MUNDELEIN
at Grant
North Lawndale vs. Schurz, 5:30
Grant vs. Carmel, 7:00
at Mundelein
Warren vs. Collins, 5:00
Mundelein vs. Deerfield, 6:30
JOLIET WEST
Brother Rice vs. Lincoln-Way Central, 12:15
Crete-Monee vs. Lincoln-Way East, 2:15
Plainfield South vs. Harlan, 4:00
Joliet West vs. Rich South, 5:45
LEYDEN/RIDGEWOOD
at Leyden
Maine East vs. Taft, 5:30
Naperville Central vs. Leyden, 7:00
at Ridgewood
Highland Park vs. King, 5:30
Ridgewood vs. Hinsdale South, 7:00
LISLE
Westmont vs. Yorkville Christian, 6:00
Lisle vs. Evergreen Park, 7:30
LITTLE VILLAGE
Seventh Place, 9:00
Fifth Place, 10:30
Third Place, 9:00
Championship, 10:30
LOYOLA/NEW TRIER
at New Trier
Mather vs. St. Ignatius, 1:00
Butler vs. Senn, 1:00
Lake Forest vs. Bulls, 3:00
New Trier vs. Loyola, 5:00
LYONS
Fenger vs. Plainfield North, 6:00
Lyons vs. Maine South, 7:30
MOUNT CARMEL
Tinley Park vs. Johnson, 5:30
Comer vs. Mount Carmel, 7:00
NAPERVILLE NORTH/OSWEGO
at Oswego
West Aurora vs. Neuqua Valley, 2:30
DeKalb vs. Hinsdale Central, 4:00
Oswego East vs. Naperville North, 5:45
Oswego vs. Downers Grove South, 7:15
NORTHRIDGE
Holy Trinity vs. Wheeling, 4:00
Vernon Hills vs. Northridge, 5:30
OAK LAWN/REAVIS
at Oak Lawn
Universal vs. Bremen, 5:00
Oak Lawn vs. Sandburg, 6:30
at Reavis
Kennedy vs. Kelly, 4:30
Reavis vs. St. Laurence, 6:00
OLIVET NAZARENE
Bradley-Bourbonnais vs. McNamara, 7:30
PALATINE
York vs. Maine West, 3:30
Jacobs vs. Stevenson, 5:00
Palatine vs. Elk Grove, 6:30
RIVERSIDE-BROOKFIELD
St. Rita vs. Proviso West, 2:30
Urban Prep-Englewood vs. Kenwood, 4:00
Oak Park-River Forest vs. Excel-Englewood, 5:30
Riverside-Brookfield vs. Morton, 7:00
ROCKFORD
at Jefferson
Pike (IN) vs. Providence-St. Mel, 10:30
at Auburn
Perspectives-MSA vs. Larkin, 12:00
Auburn vs. North Chicago, 1:30
ST. CHARLES EAST
East Aurora vs. St. Joseph, 5:00
Plainfield East vs. Willowbrook, 6:30
St. Charles East vs. South Elgin, 8:00
ST. VIATOR
Conant vs. Evanston, 5:30
Prospect vs. St. Viator, 7:00
SENECA
Herscher vs. Somonauk, 5:30
St. Anne vs. Seneca, 7:00
STAGG
Lindblom vs. Nazareth, 1:00
Argo vs. Stagg, 2:30
SYCAMORE
Burlington Central vs. Sandwich, 3:00
Belvidere vs. Sterling, 4:30
Dundee-Crown vs. Rochelle, 6:00
Sycamore vs. Yorkville, 7:30
WASHINGTON (IL)
Lake Forest Academy vs. Woodward (GA), 12:00
Lincoln Park vs. McGill-Toolen (AL), 3:15
Morgan Park vs. Gary West Side (IN), 6:15
WESTMINSTER CHRISTIAN
Elgin Academy vs. Genoa-Kingston, 4:30
Chicago Military vs. St. Edward, 6:00
WHEATON ACADEMY
Streamwood vs. St. Francis, 2:15
University High vs. Downers Grove North, 4:00
Lake Park vs. Metea Valley, 5:45
Bartlett vs. Wheaton Academy, 7:30
WJOL/ST. FRANCIS UNIVERSITY
Romeoville vs. Lincoln-Way West, 3:00
Lemont vs. Joliet Central, 4:45
Providnece vs. Minooka, 6:30
Plainfield Central vs. Lockport, 8:15
WOODSTOCK/WOODSTOCK NORTH
Seventh Place, 5:30
Fifth Place, 5:30
Third Place, 7:00
Championship, 7:00
Thursday, November 28, 2019
QUINCY
Leo vs. Waukegan, 5:30
WASHINGTON (IL)
Lincoln Park vs. Goodyear Millennium (AZ), 8:30
Friday, November 29, 2019
NONCONFERENCE
Foreman at ITW-Speer, 5:00
Hansberry at Perspectives-Lead, 5:30
BATAVIA
Marmion vs. Waubonsie Valley, 6:00
Austin vs. Batavia, 7:30
BLOOM/MARIAN CATHOLIC
at Marian Catholic
Seventh Place, 12:00
Fifth Place, 12:00
Third Place, 1:45
Championship, 3:30
BOWEN
Chicago Richards vs. Raby, 1:00
Bowen vs. Longwood, 2:30
BOYLAN
Richwoods vs. Julian, 3:00
Crane vs. Freeport, 4:30
St. Charles North vs. Marshall, 6:00
BUFFALO GROVE
Zion-Benton vs. Grayslake Central, 6:00
Uplift vs. Buffalo Grove, 7:30
CENTRALIA
Carver vs. Jersey, 2:00
Centralia vs. Carver, 7:45
CLEMENTE
Catalyst-Maria vs. Rauner, 10:00
Clemente vs. Disney, 11:30
Chicago Tech vs. Rowe-Clark, 1:00
DuSable vs. Legal Prep, 2:30
COAL CITY/MANTENO
at Coal City
Gardner-So. Wilmington vs. Serena, 5:30
Coal City vs. Morris, 7:00
at Manteno
Beecher vs. IC Catholic, 5:30
Manteno vs. Peotone, 7:00
CRYSTAL LAKE CENTRAL
McHenry vs. Schaumburg, 2:30
Hononegah vs. Barrington, 4:00
Geneva vs. Prairie Ridge, 5:30
Crystal Lake Central vs. Belvidere North, 7:00
DE PAUL/LANE
at DePaul
Pool Crossover, 5:00
Pool Crossover, 7:00
at Lane
Pool Crossover, 5:00
Pool Crossover, 7:00
DECATUR
Consolation Semi-Final, 1:00
Consolation Semi-Final, 2:30
Semi-Final, 6:00
Semi-Final, 7:30
EISENHOWER/RICHARDS
at Eisenhower
Seventh Place, 10:00
Fifth Place, 11:45
Third Place, 1:30
Championship, 3:15
FENTON
West Chicago vs. Timothy Christian, 2:30
Montini vs. Francis Parker, 4:00
Wheaton-Warr. South vs. Fremd, 5:30
Fenton vs. Rolling Meadows, 7:00
GALESBURG
Sacred Heart-Griffin vs. Wells, 10:00
Wells vs. Galesburg, 6:00
GLENBROOK NORTH / ST. PATRICK
at St. Patrick
Seventh Place, 11:00
Fifth Place, 12:30
Third Place, 2:00
Championship, 3:30
JOHNSBURG/RICHMOND-BURTON
at Johnsburg
Grayslake North vs. Huntley, 11:00
Wauconda vs. Johnsburg, 12:30
at Richmond-Burton
Lake Zurich vs. Crystal Lake South, 11:00
Lakes vs. Richmond-Burton, 12:30
JOLIET WEST
Lincoln-Way Central vs. Rich South, 12:45
Crete-Monee vs. Plainfield South, 2:30
Lincoln-Way East vs. Harlan, 4:15
Brother Rice vs. Joliet West, 6:00
LISLE
Evergreen Park vs. Yorkville Christian, 6:00
Lisle vs. Westmont, 7:00
MOUNT CARMEL
Fifth Place, 3:00
Third Place, 4:30
Championship, 6:00
NAPERVILLE NORTH/OSWEGO
at Oswego
Downers Grove South vs. Oswego East, 2:30
DeKalb vs. West Aurora, 4:00
Hinsdale Central vs. Neuqua Valley, 5:45
Oswego vs. Naperville North, 7:15
NORTHRIDGE
Sullivan vs. Vernon Hills, 4:00
Holy Trinity vs. Northridge, 5:30
OAK LAWN/REAVIS
at Oak Lawn
Pool Crossover, 4:30
Pool Crossover, 6:00
at Reavis
Pool Crossover, 4:30
Pool Crossover, 6:00
OLIVET NAZARENE
Bradley-Bourbonnais vs. Kankakee, 7:30
OREGON
Rockford Christian vs. Morrison, 5:45
Newman vs. West Carroll, 5:45
Christian Life vs. South Beloit, 7:15
Aquin vs. Milledgeville, 7:15
OTTAWA
Streator vs. Pontiac, 11:30
Oak Forest vs. LaSalle-Peru, 1:00
Marengo vs. Dixon, 2:30
LaSalle-Peru vs. Pontiac, 4:00
Streator vs. Oak Forest, 5:30
Metamora vs. Ottawa, 7:00
PALATINE
Elk Grove vs. Jacobs, 1:00
Maine West vs. Hersey, 2:30
Palatine vs. Stevenson, 4:15
Cary-Grove vs. York, 5:45
PEKIN
Dyett vs. Morton, 7:00
QUINCY
Lutheran North (M) vs. Leo, 5:30
Waukegan vs. Quincy, 7:00
RIVERSIDE-BROOKFIELD
St. Rita vs. Urban Prep-Englewood, 12:00
Kenwood vs. Proviso West, 1:30
Morton vs. Excel-Englewood, 3:00
Riverside-Brookfield vs. Oak Park-River Forest, 4:3
ROCK ISLAND
Brooks vs. Riverton, 5:30
Rock Island vs. Phillips, 7:00
ROCKFORD
at Guilford
Guilford vs. Providence-St. Mel, 10:00
Harlem vs. North Chicago, 11:30
Guilford vs. Bogan, 1:00
at Jefferson
Jefferson vs. Providence-St. Mel, 2:30
Larkin vs. Harlem, 4:00
Jefferson vs. Perspectives-MSA, 5:30
at Rockford East
Rockford East vs. Bogan, 7:00
ST. CHARLES EAST
East Aurora vs. Plainfield East, 2:30
Hampshire vs. South Elgin, 4:00
St. Joseph vs. Willowbrook, 5:30
St. Charles East vs. Proviso East, 7:00
ST. VIATOR
Libertyville vs. St. Viator, 3:30
Evanston vs. Prospect, 5:00
SENECA
St. Anne vs. Herscher, 3:00
Reed-Custer vs. Mendota, 4:30
Newark vs. Hall, 6:00
Somonauk vs. Seneca, 7:30
STAGG
Lindblom vs. Argo, 1:00
Guerin vs. Stagg, 2:30
SYCAMORE
Dundee-Crown vs. Belvidere, 3:00
Sandwich vs. Yorkville, 4:30
Rochelle vs. Sterling, 6:00
Sycamore vs. Burlington Central, 7:30
WASHINGTON (IL)
Lincoln Park vs. Urbana, 12:00
Lake Forest Academy vs. Fort Smith Northside (AK
WESTMINSTER CHRISTIAN
Chicago Military vs. Hinckley-Big Rock, 2:30
Christian Liberty vs. Elgin Academy, 4:00
Elgin vs. Genoa-Kingston, 5:30
Westminster Christian vs. St. Edward, 7:00
WHEATON ACADEMY
University High vs. Lake Park, 2:15
Bartlett vs. Streamwood, 4:00
Downers Grove North vs. Metea Valley, 5:45
Wheaton Academy vs. St. Francis, 7:30
WJOL/ST. FRANCIS UNIVERSITY
Lemont vs. Plainfield Central, 2:30
Lincoln-Way West vs. Minooka, 4:15
Joliet Central vs. Lockport, 6:00
Providence vs. Romeoville, 7:45
Saturday, November 30, 2019
NONCONFERENCE
Comer at Christ the King, 2:30
Foreman at Manley, 3:00
Golder at Chicago Academy, 1:00
Hyde Park at Hammond (IN), 8:00
Illinois Lutheran at Wilmington, 2:30
Instituto Health at Cristo Rey, 11:00
Lake View at Amundsen, 5:00
Roosevelt at Horizon-Southwest, 2:00
St. Francis de Sales at Noll (IN), 8:00
BATAVIA
Austin vs. Waldorf, 6:00
Waubonsie Valley vs. Batavia, 7:30
BOYLAN
Freeport vs. Marshall, 2:00
Julian vs. Rockford Lutheran, 3:30
Richwoods vs. Crane, 5:00
Boylan vs. St. Charles North, 6:30
BUFFALO GROVE
Zion-Benton vs. Uplift, 6:00
Glenbrook South vs. Buffalo Grove, 7:30
CENTRALIA
Carver vs. Belleville East, 11:00
Cleveland ROTC (MO) vs. Carver, 6:15
CLEMENTE
Chicago Tech vs. Legal Prep, 10:00
DuSable vs. Rowe-Clark, 11:30
Disney vs. Rauner, 1:00
Clemente vs. Catalyst-Maria, 2:30
COAL CITY/MANTENO
at Coal City
Seventh Place, 6:00
Fifth Place, 7:30
Third Place, 6:00
Championship, 7:30
CRYSTAL LAKE CENTRAL
Belvidere North vs. McHenry, 2:30
Prairie Ridge vs. Barrington, 4:00
Hononegah vs. Schaumburg, 5:30
Geneva vs. Crystal Lake Central, 7:00
DECATUR
Seventh Place. 1:00
Fifth Place, 2:30
Third Place, 6:00
Championship, 7:30
DWIGHT/WOODLAND
at Dwight
Seventh Place, 2:00
Fifth Place, 3:30
Third Place, 5:00
Championship, 6:30
FENTON
Seventh Place, 2:30
Fifth Place, 4:00
Third Place, 5:30
Championship, 7:00
GALESBURG
Moline vs. Wells, 10:00
Madison vs. Wells, 4:30
GRANT/MUNDELEIN
at Mundelein
Seventh Place, 11:00
Fifth Place, 12:30
Third Place, 2:00
Championship, 3:30
JOHNSBURG/RICHMOND-BURTON
at Richmond-Burton
Seventh Place, 5:30
Fifth Place, 7:00
Third Place, 5:30
Championship, 7:30
JOLIET WEST
Seventh Place, 10:30
Fifth Place, 12:15
Third Place, 2:00
Championship, 3:45
LEYDEN/RIDGEWOOD
at Ridgewood
Seventh Place
Fifth Place
Third Place
Championship
LOYOLA/NEW TRIER
at Loyola
Seventh Place, 10:30
Fifth Place, 12:00
Third Place, 1:30
Championship, 3:00
NORTHRIDGE
Vernon Hills vs. Wheeling, 4:00
Sullivan vs. Northridge, 5:30
NORTHSIDE
Steinmetz at Northside, 2:00
OREGON
Ninth Place Semi-Final, 11:00
Ninth Place Semi-Final, 11:00
Fifth Place Semi-Final, 12:30
Fifth Place Semi-Final, 12:30
Semi-Final, 2:00
Semi-Final, 2:00
11th Place, 4:00
9th Place, 4:00
7th Place, 5:30
5th Place, 5:30
Third Place, 7:00
Championship, 7:00
OTTAWA
Seventh Place, 1:00
Fifth Place, 2:30
Third Place, 4:00
Championship, 5:30
PALATINE
Seventh Place, 12:00
Fifth Place, 1:30
Third Place, 3:15
Championship, 4:45
PEKIN
Dyett vs. Rantoul, 11:00
Dyett vs. Pekin, 6:00
QUINCY
Lutheran North (MO) vs. Waukegan, 5:30
Quincy vs. Leo, 7:00
RIVERSIDE-BROOKFIELD
Seventh Place, 12:00
Fifth Place, 1:30
Third Place, 3:00
Championship, 4:30
ROCK ISLAND
Phillips vs. Riverton, 11:00
Rock Island vs. Brooks, 12:30
Brooks vs. Phillips, 5:30
ROCKFORD
at Rockford East
Rockford East vs. North Chicago, 10:00
Bogan vs. Larkin, 11:30
Rockford East vs. Providence-St. Mel, 1:00
at Auburn
Guilford vs. North Chicago, 2:30
Auburn vs. Bogan, 4:00
Harlem vs. Perspectives-MSA, 5:30
Auburn vs. Larkin, 7:00
ST. CHARLES EAST
Seventh Place, 2:30
Fifth Place, 4:00
Third Place, 5:30
Championship, 7:00
ST. VIATOR
Conant vs. Libertyville, 1:30
St. Viator vs. Evanston, 3:00
SENECA
Seventh Place, 12:00
Fifth Place, 1:30
Third Place, 6:00
Championship, 7:30
STAGG
Guerin vs. Argo, 1:00
Nazareth vs. Stagg, 2:30
SYCAMORE
Seventh Place, 3:00
Fifth Place, 4:30
Third Place, 6:00
Championship, 7:30
WASHINGTON (IL)
Pool Crossover
Pool Crossover
WESTMINSTER CHRISTIAN
Seventh Place
Fifth Place
Third Place
Championship
WHEATON ACADEMY
Seventh Place, 2:15
Fifth Place, 4:00
Third Place, 5:45
Championship, 7:30
WJOL/ST. FRANCIS UNIVERSITY
Seventh Place, 10:00
Fifth Place, 11:45
Third Place. 1:30
Championship, 3:15
Sunday, December 1, 2019
CLEMENTE
Seventh Place, 10:00
Fifth Place, 11:30
Third Place, 1:00
Championship, 2:30