Monday, December 16, 2019
CHICAGO PREP
Rochelle Zell at Ellison, 7:00
Walther Christian at Ida Crown, 7:45
LAKE SHORE ATHLETIC
British School at Wolcott, 5:00
METRO PREP
Lycee Francais at Islamic Foundation, 6:30
NOBLE LEAGUE BLUE
Baker at Comer, 7:00
Hansberry at Noble Academy, 7:00
NOBLE LEAGUE GOLD
Bulls at Butler, 7:00
Rowe-Clark at Johnson, 7:00
NORTH SUBURBAN
Mundelein at Zion-Benton, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Orr at Payton, 5:00
SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER
Bolingbrook at Lincoln-Way Central, 6:30
Lincoln-Way East at Stagg, 6:15
UPSTATE EIGHT
South Elgin at East Aurora, 6:30
NON CONFERENCE
Brooks at Proviso West, 6:00
Cary-Grove at Buffalo Grove, 6:30
Disney at Juarez, 5:00
Elgin Academy at Schaumburg Christian, 7:00
Fieldcrest at Dwight, 7:00
Foundations Prep at DuSable, 5:00
Francis Parker at Amundsen, 5:00
Glenbard North at Schaumburg, 7:00
Grant at Johnsburg, 7:00
Hancock at Juarez, 5:00
Harlan at Thornton Fr. North, 6:30
Heritage Christian (IN) at Grace Christian, 5:00
Horizon-Southwest at Little Village, 5:00
Hubbard at Chicago Military, 7:00
Joliet Central at Lockport, 6:30
Julian at Phillips, 5:00
Kankakee at Lincoln-Way West, 6:30
Lake Forest Academy at North Chicago, 5:30
Lake View at New Trier, 6:30
LaMoille-Ohio at Mendota, 7:00
Lisle at IC Catholic, 6:00
McHenry at Marian Central, 7:00
Mooseheart at Indian Creek, 6:45
Muchin at Washington, 6:30
Neuqua Valley at Plainfield East, 6:30
Northtown vs. Roosevelt, at Truman College, 5:00
Parkview Christian at Trinity (Kankakee), 7:30
Plainfield Central at Glenbard West, 7:00
Providence-St. Mel at Lincoln Park, 6:15
Raby at Catalyst-Maria, 6:30
Richards (Chgo) at Goode, 5:00
Rickover at Intrinsic, 5:00
Rolling Meadows at Wheaton Academy, 7:30
Steinmetz at Loyola, 4:30
University High at Agricultural Science, 5:00
Woodstock at Genoa-Kingston, 7:00
Woodstock North at Rockford Christian, 7:00
WILMINGTON
Westmont vs. Grant Park, 5:30
Wilmington vs. Clifton Central, 7:00
Tuesday, December 17, 2019
INDEPENDENT SCHOOL
North Shore at Francis Parker, 6:00
LAKE SHORE ATHLETIC
British School at Lycee Francais, 6:30
Waldorf at Wolcott, 6:30
NOBLE LEAGUE BLUE
Muchin at Mansueto, 7:00
UIC at Rauner, 7:00
NORTH SUBURBAN
Stevenson at Lake Zurich, 7:00
NORTHEASTERN ATHLETIC
Christian Liberty at Mooseheart, 7:30
SOUTHLAND
Thornridge at Crete-Monee, 6:00
SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER
Sandburg at Andrew, 6:30
UPSTATE EIGHT
Fenton at Bartlett, 7:00
Streamwood at Elgin, 7:00
West Chicago at Glenbard East, 7:00
NON CONFERENCE
Agricultural Science at Rich East, 6:00
Aspira-Bus&Fin at Acero-Soto, 5:00
Bay View (WI) at Rockford Lutheran, 7:00
Beecher at Reed-Custer, 6:45
Bradley-Bourbonnais at Bremen, 6:00
Chicago Academy at Rickover, 5:00
Christian Life at Families of Faith, 7:00
Cissna Park at Bismarck-Henning-RA , 7:30
Collins at Fenger, 5:00
Crystal Lake South at Yorkville Christian, 6:00
Dwight at Seneca, 7:30
Dyett at Prosser, 5:00
Evergreen Park at Ellison, 6:30
Excel-Englewood at Dunbar, 5:00
Hansberry at Gage Park, 5:00
Hirsch at Thornton Fr. North, 5:30
Hyde Park at University High, 6:00
Illinois Lutheran at Walther Christian, 7:00
Lake View at Glenbrook South, 6:00
Legal Prep at Eisenhower, 7:00
Leyden at Oak Lawn, 7:00
Mather at King, 5:00
Morris at Coal City, 6:45
Newark at Fieldcrest, 6:45
North Grand at Wells, 5:30
Perspectives-Lead at Uplift, 5:00
Perspectives-MSA at Chicago Military, 5:00
Pontiac at LaSalle-Peru, 7:00
Providence at Southland, 7:00
Ridgeview at Gardner-So. Wilmington, 6:45
Round Lake at Rochelle Zell, 7:00
Solorio at Lindblom, 5:00
St. Francis de Sales at Brooks, 6:00
St. Laurence at Richards, 7:00
Tinley Park at Marian Catholic, 6:30
Urban Prep-West at UC-Woodlawn, 5:00
Wheeling at Crystal Lake Central, 7:00
Wilmot (WI) at Grayslake North, 7:00
Wisconsin Deaf (WI) at Alden-Hebron, 7:30
LAKES
Lakes at Waukegan, 7:00
STEINMETZ
Clemente vs. Foreman, 5:00
Steinmetz vs. Douglass, 6:30
WATSEKA
Iroquois West vs. LaSalette, 5:00
McNamara vs. Watseka, 6:15
Prairie Central vs. Cissna Park, 7:30
WILMINGTON
Clifton Central vs. Westmont, 5:30
Wilmington vs. Grant Park, 7:00
Wednesday, December 18, 2019
METRO PREP
Chesterton at Lycee Francais, 6:00
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Lane at Uplift, 6:30
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Crane at Collins, 5:00
NON CONFERENCE
Bulls at Foreman, 6:30
Christian Liberty at Round Lake, 7:00
Comer at Harlan, 5:00
Disney at Clemente, 5:00
DRW at De La Salle, 6:30
Excel-South Shore at Raby, 5:00
Genoa-Kingston at DeKalb, 7:00
Hancock at Reavis, 4:30
Jones at Lincoln Park, 5:00
Little Village at Ellison, 5:00
Longwood at Catalyst-Maria, 6:30
Marengo at Belvidere, 7:00
Noble Street at Acero-Cruz, 5:00
North Shore at Rickover, 6:00
Phillips at Richards (Chgo), 5:00
Plano at Newark, 6:00
Proviso East at Thornton, 6:00
Roosevelt (IN) at Clark, 6:30
Simeon at Westinghouse, 5:00
St. Rita at Dunbar, 6:30
Wells at Amundsen, 5:00
WILMINGTON
Grant Park vs. Clifton Central, 5:30
Wilmington vs. Westmont, 7:00
Thursday, December 19, 2019
PUBLIC LEAGUE RED-SOUTH/CENTRAL
Curie at Simeon, 5:00
UPSTATE EIGHT
Larkin at Bartlett, 7:00
NON CONFERENCE
Beecher at Morgan Park Academy, 5:30
Catalyst-Maria at Goode, 5:00
Chicago Tech at King, 5:00
Crossroads at Schaumburg Christian, 5:15
Disney at Sullivan, 5:00
DRW at Collins, 5:00
Excel-Englewood at UC-Woodlawn, 5:00
Illiana Christian (IN) at Oak Forest, 5:00
Johnson at Harlan, 5:00
Jones at Solorio, 4:45
Juarez at Kennedy, 6:30
Lane at Northside, 5:00
Legal Prep at Prosser, 6:00
Mooseheart at Newark, 7:00
Putnam County at Somonauk, 7:00
Rochelle Zell at Vernon Hills, 7:00
Roosevelt at Little Village, 5:00
South Shore at King, 5:00
Spry at Acero-Soto, 5:00
St. Anne at Kankakee, 6:30
Urban Prep-West at Dyett, 5:00
FORT MYERS (FL)
Young vs. Riverview (FL), 2:40
SCOTTSDALE HORIZON (AZ)
New Trier vs. Mountain Ridge (AZ), 3:30
STEINMETZ
Steinmetz vs. Foreman, 5:00
Douglass vs. Ogden, 6:30
Friday, December 20, 2019
BIG NORTHERN
Dixon at Rock Falls, 7:00
CATHOLIC CROSSOVER
Brother Rice at Marmion, 7:00
DePaul at Leo, 7:00
Fenwick at St. Rita, 7:00
Loyola at Providence-St. Mel, 7:00
St. Ignatius at Providence, 7:00
St. Joseph at Mount Carmel, 7:00
St. Laurence at St. Francis de Sales, 7:00
CENTRAL SUBURBAN NORTH
Deerfield at Maine West, 7:00
Highland Park at Maine East, 7:30
Vernon Hills at Niles North, 7:00
CENTRAL SUBURBAN SOUTH
Evanston at Maine South, 6:30
Glenbrook South at Glenbrook North, 7:00
CHICAGO PREP
Hope Academy at Holy Trinity, 6:30
DUKANE
Batavia at Geneva, 7:15
Lake Park at Glenbard North, 7:15
St. Charles North at St. Charles East, 7:00
Wheaton North at Wheaton-Warrenville South, 7:15
DUPAGE VALLEY
Metea Valley at Naperville North. 7:00
Naperville Central at Neuqua Valley, 7:00
Waubonsie Valley at DeKalb, 7:00
EAST SUBURBAN CATHOLIC
Notre Dame at Joliet Catholic, 7:00
FOX VALLEY
Burlington Central at Crystal Lake South, 7:00
Crystal Lake Central at Cary-Grove, 7:00
Hampshire at Prairie Ridge, 7:00
Jacobs at Huntley, 7:00
McHenry at Dundee-Crown, 7:00
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Herscher at Peotone, 7:00
Manteno at Reed-Custer, 7:00
Streator at Coal City, 6:45
INTERSTATE EIGHT
Ottawa at Plano, 7:00
LITTLE TEN
Hiawatha at Newark, 7:00
LaMoille-Ohio at Hinckley-Big Rock, 6:45
Serena at Earlville, 7:00
Somonauk at Leland, 7:00
METRO SUBURBAN BLUE
Aurora Catholic at McNamara, 7:30
Riverside-Brookfield at IC Catholic, 7:00
St. Francis at Chicago Christian, 7:30
METRO SUBURBAN RED
Westmont at Timothy Christian, 7:30
Wheaton Academy at Ridgewood, 7:00
MID-SUBURBAN EAST
Elk Grove at Wheeling, 6:00
Hersey at Buffalo Grove, 6:00
Rolling Meadows at Prospect, 7:00
MID-SUBURBAN WEST
Conant at Barrington, 6:00
Hoffman Estates at Palatine, 6:00
Schaumburg at Fremd, 6:00
NORTH SUBURBAN
Lake Forest at Warren, 7:00
RIVER VALLEY
Gardner-So. Wilmington at Donovan, 6:30
SOUTH SUBURBAN CROSSOVER
Bremen at Eisenhower, 3:30
Evergreen Park at TF South, 6:00
Hillcrest at Richards, 7:00
Lemont at Argo, 7:00
Oak Forest at Reavis, 6:00
Oak Lawn at TF North, 6:30
Tinley Park at Shepard, 7:00
SOUTHLAND
Bloom at Thornwood, 6:30
Rich South at Rich Central, 7:00
SOUTHWEST PRAIRIE EAST
Joliet Central at Plainfield East, 6:30
Joliet West at Plainfield Central, 6:30
Romeoville at Plainfield South, 6:30
SOUTHWEST PRAIRIE WEST
Minooka at Oswego, 6:30
Oswego East at West Aurora, 6:30
Yorkville at Plainfield North, 6:30
SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER
Lockport at Lincoln-Way West, 6:30
UPSTATE EIGHT
East Aurora at Glenbard East, 7:00
Elgin at South Elgin, 7:00
Fenton at West Chicago, 7:00
Glenbard South at Streamwood, 7:00
WEST SUBURBAN GOLD
Hinsdale South at Downers Grove South, 7:00
Leyden at Addison Trail, 7:30
Morton at Willowbrook, 7:30
WEST SUBURBAN SILVER
Glenbard West at Downers Grove North, 7:30
Oak Park-River Forest at Lyons, 7:30
NON CONFERENCE
Ashton-Franklin Center at South Beloit, 7:00
Aurora Christian at Indian Creek, 6:45
Catalyst-Maria at Chicago Military, 5:00
Christian Life at Amboy, 7:00
Collins at North Grand, 5:00
Comer at Latin, 5:30
Guerin at St. Patrick, 7:00
Hansberry at Harlan, 5:00
Lakes at Bradford (WI), 7:00
Mather at Niles West, 6:30
North Chicago at Waukegan, 7:00
Parkview Christian at Sandwich, 6:45
Paxton-Buckley-Loda at Prairie Central, 7:30
Perspectives-Lead at Kingdom Prep Lutheran (WI),
Simeon at Homewood-Flossmoor, 7:30
Taft at Walther Christian, 7:00
Urban Prep-Englewood at Bowen, 5:00
Wells at Uplift, 6:30
Yorkville Christian at Stevenson, 7:00
FORT MYERS (FL)
Young vs. TBD
MINNEAPOLIS NORTH (MN)
Clark vs. Harding (MN), 4:30
Orr vs. Hopkins (MN), 6:00
SCOTTSDALE HORIZON (AZ)
New Trier vs. TBA
Saturday, December 21, 2019
METRO SUBURBAN BLUE
St. Francis at Aurora Christian, 7:30
NON CONFERENCE
Bloomington at Hillcrest, 4:30
Coal City at Naperville North, 5:00
Curie at North Lawndale, 3:00
Downers Grove North at Downers Grove South, 6:
Hersey at Lake Forest, 5:30
Lake Park at Mundelein, 6:00
Lincoln-Way East at Lyons, 5:00
Lockport at Joliet Catholic, 5:30
Momence at St. Anne, 7:00
Oregon at South Beloit, 6:30
Richards (Chgo) at Catalyst-Maria, 1:30
Rock Falls at Kaneland, 6:00
Taft at St. Edward, 7:00
Thornton Fr. North vs. TBA, at Proviso East
York at Willowbrook, 6:00
BRADLEY TECH (WI)
Perspectives-Lead vs. Milwaukee Collegiate (WI),
Von Steuben vs. TBA
Solorio vs. Young Coggs (WI), 3:00
CCL / ESCC
at Brother Rice
Marian Central vs. Marmion, 11:30
Marist vs. Mount Carmel, 1:00
Marian Catholic vs. St. Rita, 3:00
Benet vs. Brother Rice, 4:30
at St. Patrick
Providence-St. Mel vs. Carmel, 11:30
St. Ignatius vs. Nazareth, 1:00
Leo vs. Notre Dame, 2:30
DePaul vs. St. Viator, 4:30
Loyola vs. St. Patrick, 6:00
CRETE-MONEE
Sandburg vs. Southland, 12:00
Romeoville vs. Thornton Fr. South, 1:30
Thornwood vs. Hyde Park, 3:00
Maine South vs. Rich Central, 4:30
Crete-Monee vs. Wheaton-Warr. South, 6:00
EUREKA COLLEGE
Roanoke-Benson vs. Sullivan, 4:00
Morton (IL) vs. Evergreen Park, 7:00
QUEST MULTISPORT
Vocational vs. Proviso West, 12:00
Orr vs. Crane, 2:00
University High vs. Simeon, 4:00
Clark vs. Morgan Park, 6:00
THORNTON
Proviso East vs. Grand Blanc (MI), 5:00
Thornton vs. Ferndale (MI), 6:30
FORT MYERS (FL)
Young vs. TBD
GLENBARD WEST
De La Salle vs. Guerin, 3:00
Glenbard North vs. Agricultural Science, 4:30
Hoffman Estates vs. Glenbard South, 6:15
Glenbard West vs. Marmion, 7:45
JACOBS
Grant vs. Payton, 3:00
Cary-Grove vs. Streamwood, 3:00
Barrington vs. Johnsburg, 4:30
Crystal Lake South vs. Prosser, 4:30
Waubonsie Valley vs. Prairie Ridge, 6:00
Marian Central vs. South Elgin, 6:00
Bartlett vs. Jefferson, 7:30
Jacobs vs. Grayslake Central, 7:30
MARENGO
Harvard vs. Hampshire, 9:00
Richmond-Burton vs. Sycamore, 10:30
Rochelle vs. Woodstock North, 12:00
Belevidere vs. Wauconda, 1:30
Woodstock vs. Rockford Christian, 3:00
Freeport vs. Round Lake, 4:30
Crystal Lake Central vs. Genoa-Kingston, 6:00
Harvest Christian vs. Marengo, 7:30
MINNEAPOLIS NORTH (MN)
Clark vs. Hopkins (MN), 3:00
Orr vs. Minneapolis North (MN), 5:00
SCOTTSDALE HORIZON (AZ)
New Trier vs. TBA
STEINMETZ
Foreman vs. Ogden, 10:00
Clemente vs. Douglass, 11:30
Steinmetz vs. Ogden, 1:00
Sunday, December 22, 2019
FORT MYERS (FL)
Young vs. TBD