Monday, December 2, 2019
CHICAGO PREP
Ida Crown at Cristo Rey, 7:30
Northtown at Rochelle Zell, 7:00
NOBLE LEAGUE - BLUE
Rauner at Noble Academy, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Young at Farragut, 5:00
NON CONFERENCE
Christian Life at Earlville, 7:00
Comer at Roosevelt, 5:00
Excel-Englewood at Dyett, 5:00
Hancock at Little Village, 5:00
Hirsch at Zion-Benton, 6:00
Horizon-McKinley at Horizon-Southwest, 5:00
Johnson at Raby, TBA
Noble Street at Wells, 6:30
Sullivan at Glenbrook North, 7:00
Wolcott at Universal, 6:00
AURORA CHRISTIAN
Indian Creek vs. Harvest Christian, 6:00
Parkview Christian vs. St. Edward, 7:30
BOWEN
Longwood vs. Richards (Chgo), 4:00
Bowen vs. St. Francis de Sales, 5:15
NORTHSIDE
Golder at Steinmetz, 5:00
Rickover at Northside, 5:00
Tuesday, December 3, 2019
CATHOLIC - CROSSOVER
Brother Rice at Montini, 7:00
De La Salle at Marmion, 7:00
DePaul at Providence-St. Mel, 7:00
Fenwick at Providence, 7:00
St. Ignatius at St. Rita, 7:00
St. Joseph at St. Francis de Sales, 7:00
St. Laurence at Mount Carmel, 7:00
CHICAGO PREP
Hope Academy at Ellison, 6:30
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Lisle at Wilmington, 7:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Waldorf at Acero-Cruz, 6:30
METRO PREP
Universal at Hinsdale Adventist, 6:15
NOBLE LEAGUE - BLUE
Comer at Muchin, 7:00
Noble Street at Baker, 7:00
Pritzker at Hansberry, 7:00
UIC at Mansueto, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-SOUTH/CENTRAL
Brooks at Curie, 5:00
Corliss at Kenwood, 5:30
Lindblom at Simeon, 5:00
Morgan Park at Bogan, 5:00
Vocational at Hyde Park, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-CENTRAL
Dunbar at Catalyst-Maria, 5:00
Kennedy at DuSable, 5:00
Phillips at Solorio, 5:00
Tilden at Hubbard, 5:00
Urban Prep-Englewood at King, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-SOUTH
ACE Amandla at Fenger, 5:00
Harlan at Julian, 5:00
Longwood at Urban Prep-Bronzeville, 5:00
Perspectives-Lead at Agricultural Science, 5:00
South Shore at Carver, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Ogden at Perspectives-MSA, at P-Lead, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-CENTRAL
Back of the Yards at Acero-Soto, 5:00
Englewood STEM at Acero-Garcia, 5:00
Gage Park at Instituto Health, 5:00
Horizon-Southwest at Harper, 5:00
Kelly at Excel-Englewood, 5:00
Richards (Chgo) at Hancock, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-SOUTH
Air Force at Hirsch, 5:00
Bowen at UC-Woodlawn, 5:00
Dyett at EPIC, 5:00
Excel-South Shore at Washington, 5:00
Goode at Chicago Military, 5:00
RIVER VALLEY
St. Anne at Tri-Point, 7:00
SOUTHLAND
Kankakee at Bloom, 6:30
Thornton at Rich South, 7:00
SOUTHWEST PRAIRIE EAST
Joliet West at Romeoville, 6:30
Plainfield East at Plainfield Central, 6:30
Plainfield South at Joliet Central, 6:30
SOUTHWEST PRAIRIE WEST
Minooka at Oswego East, 6:30
Plainfield North at Oswego, 6:30
West Aurora at Yorkville, 6:30
UPSTATE EIGHT
Glenbard South at Larkin, 7:00
NON CONFERENCE
Alden-Hebron at Christian Liberty, 7:30
Argo at Andrew, 6:30
Bartlett at Geneva, 7:00
Beacon at Elgin Academy, 7:00
Beecher at Dwight, 7:00
Buffalo Grove at Naperville Central, 7:00
Carmel at Libertyville, 7:00
Chicago Christian at Oak Lawn, 6:30
DePue at LaSalle-Peru, 7:00
Downers Grove South at Nazareth, 7:00
Elmwood Park at Leyden, 6:30
Foundations Prep at Lake Forest Academy, 6:00
Gardner-So. Wilmington at Peotone, 7:00
Genoa-Kingston at Rochelle, 7:00
Glenbrook South at Hersey, 7:00
Hoffman Estates at Evergreen Park, 6:30
Holy Trinity at Latin, 6:00
Hoopeston at Paxton-Buckley-Loda, 7:00
IMSA at Serena, 7:00
Lemont at Sandburg, 6:00
Manteno at Bradley-Bourbonnais, 7:00
Mendota at Princeton, 7:00
Metea Valley at East Aurora, 6:30
Momence at Herscher, 7:00
Morgan Park Academy at Illinois Lutheran, 6:00
Neuqua Valley at Morton, 6:30
Niles North at Niles West, 6:30
Plano at Newark, 7:00
Reed-Custer at Flanagan-Cornell, 7:00
Sandwich at Yorkville Christian, 6:45
Seneca at Morris, 7:00
St. Viator at Lake Zurich, 7:00
Stagg at Tinley Park, 6:30
Stillman Valley at Woodstock North, 7:00
Uplift at Mather, 5:00
Urban Prep-West at Rowe-Clark, 6:30
Waukegan at Notre Dame, 6:30
Westosha Central (WI) at Warren, 7:00
AURORA CHRISTIAN
Indian Creek vs. Aurora Catholic, 4:30
Aurora Christian vs. Scahumburg Christian, 6:00
Harvest Christian vs. Joliet Catholic, 7:30
Wednesday, December 4, 2019
CATHOLIC - CROSSOVER
Loyola at Leo, 7:00
CHICAGO PREP
Rochelle Zell at Christ the King, 7:00
FOX VALLEY
Burlington Central at Cary-Grove, 7:00
Crystal Lake Central at Jacobs, 7:00
Crystal Lake South at Prairie Ridge, 7:00
Dundee-Crown at Huntley, 7:00
McHenry at Hampshire, 7:00
INDEPENDENT SCHOOL
Francis Parker at Northridge, 6:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Little Black Pearl at Lycee Francais, 5:30
METRO PREP
CPSA at Chesterton, 5:30
NOBLE LEAGUE - GOLD
ITW-Speer at Golder, 5:30
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Farragut at Orr, 6:30
Lane at North Lawndale, 6:00
Marshall at Young, 6:30
Payton at Westinghouse, 5:00
Uplift at Lincoln Park, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-NORTH
Marine at Northside, 5:00
Schurz at Mather, 5:00
Sullivan at Foreman, 5:00
Taft at Lake View, 5:00
Von Steuben at Prosser, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Clark at Raby, 5:00
Crane at Collins, 5:00
Legal Prep at Jones, 5:00
Wells at Clemente, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-NORTH
Amundsen at Chicago Academy, 5:00
Aspira-Bus&Fin at Alcott, 5:00
Chicago Quest at Roosevelt, 5:00
Disney at Chicago Math & Science, 5:00
North Grand at Rickover, 5:00
Steinmetz at Senn, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-WEST
Chicago Collegiate at Phoenix, 5:00
Chicago Tech at Austin, 5:00
Juarez at Little Village, 5:00
Kelvyn Park at Douglass, 5:00
Manley at Spry, 5:00
NON CONFERENCE
Addison Trail at Elgin, 7:00
Andrew at Tinley Park, 6:30
Badger (WI) at Grayslake North, 7:00
Glenbard West at Metea Valley, 7:00
Grant at Vernon Hills, 7:15
Harper at Ellison, 6:30
Harvard at Genoa-Kingston, 7:00
IC Catholic at Guerin, 7:00
Lake Forest at Grayslake Central, 7:00
Longwood at TF North, 6:30
Marengo at North Boone, 7:00
Mooseheart at Earlville, 7:00
Newark at Dwight, 7:00
North Chicago at Mundelein, 7:00
Oak Forest at Rich East, 6:30
Rauner at Excel-Englewood, 5:00
Round Lake at Elmwood Park, 7:00
Southland at Eisenhower, 7:00
St. Charles North at DeKalb, 7:00
Woodstock at Wauconda, 7:00
AURORA CHRISTIAN
St. Edward vs. Schaumburg Christian, 6:00
Parkview Christian vs. Aurora Christian, 7:30
Thursday, December 5, 2019
CENTRAL SUBURBAN SOUTH
Glenbrook North at Evanston, 7:00
Glenbrook South at New Trier, 6:30
CHICAGO PREP
Walther Christian at Northtown, 6:30
LAKE SHORE ATHLETIC
Lycee Francais at Acero-Cruz, 6:00
METRO PREP
Chesterton at Hinsdale Adventist, 7:30
PUBLIC LEAGUE RED-SOUTH/CENTRAL
Curie at Lindblom, 5:00
Hyde Park at Corliss, 5:00
Kenwood at Brooks, 6:00
Vocational at Bogan, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-CENTRAL
Hubbard at Dunbar, 5:00
Kennedy at Catalyst-Maria, 5:00
Phillips at King, 5:00
Solorio at Tilden, 5:00
Urban Prep-Englewood at DuSable, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-SOUTH
Agricultural Science at South Shore, 5:00
ACE Amandla at Urban Prep-Bronzeville, 5:00
Carver at Longwood, 5:00
Fenger at Julian, 5:00
Harlan at Perspectives-Lead, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-CENTRAL
Acero-Garcia at Richards (Chgo), 5:00
Acero-Soto at Englewood STEM, 5:00
Excel-Englewood at Back of the Yards, 5:00
Hancock at Horizon-Southwest, 5:00
Harper at Gage Park, 5:00
Instituto Health at Kelly, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-SOUTH
Bowen at Air Force, 5:00
Chicago Military at Hirsch, 5:00
EPIC at Goode, 5:00
Excel-South Shore at Dyett, 5:00
UC-Woodlawn at Washington, 5:00
SOUTH SUBURBAN - CROSSOVERS
Thornton Fr. North at Reavis, 6:00
SOUTHWEST SUBURBAN - CROSSOVERS
Homewood-Flossmoor at Stagg, 6:15
Sandburg at Lincoln-Way Central, 6:30
UPSTATE EIGHT
Glenbard South at Fenton, 7:00
Larkin at South Elgin, 7:00
West Chicago at Bartlett, 7:00
NON CONFERENCE
North Shore at Rochelle Zell, 6:30
Perspectives-MSA at Morgan Park Academy, 6:00
AURORA CHRISTIAN
Parkview Christian vs. Schaumburg Christian, 4:30
Joliet Catholic vs. Indian Creek, 6:00
Aurora Catholic vs. Harvest Christian, 7:30
Friday, December 6, 2019
CATHOLIC - CROSSOVER
Leo at St. Joseph, 7:00
Marmion at DePaul, 7:00
Montini at Loyola, 7:00
Providence at De La Salle, 7:00
Providence-St. Mel at St. Laurence, 7:00
St. Francis de Sales at St. Ignatius, 7:00
St. Rita at Brother Rice, 7:00
CENTRAL SUBURBAN NORTH
Maine West at Maine East, 7:00
Niles North at Deerfield, 7:30
Vernon Hills at Highland Park, 7:00
CENTRAL SUBURBAN SOUTH
Maine South at Niles West, 7:00
CHICAGO PREP
Ellison at Cristo Rey, 6:30
DU KANE
Batavia at Lake Park, 7:15
St. Charles East at Glenbard North, 7:15
St. Charles North at Wheaton North, 7:15
Wheaton-Warrenville South at Geneva, 7:00
DUPAGE VALLEY
DeKalb at Neuqua Valley, 7:00
Metea Valley at Naperville Central, 7:00
Waubonsie Valley at Naperville North, 7:00
EAST SUBURBAN CATHOLIC
Marist at Marian Catholic, 7:30
Nazareth at Carmel, 7:00
St. Patrick at Benet, 7:00
St. Viator at Marian Central, 7:00
FOX VALLEY
Huntley at Cary-Grove, 7:00
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Coal City at Peotone, 7:00
Lisle at Herscher, 7:00
Reed-Custer at Streator, 6:45
Wilmington at Manteno, 7:00
INDEPENDENT SCHOOL
Morgan Park Academy at Latin, 6:00
North Shore at Elgin Academy, 6:00
INTERSTATE EIGHT
Kaneland at Rochelle, 7:00
Morris at Ottawa, 7:00
Plano at LaSalle-Peru, 7:00
Sycamore at Sandwich, 6:30
LAKE SHORE ATHLETIC
Beacon at Acero-Cruz, 6:00
Little Black Pearl at Wolcott, 6:00
LITTLE TEN
Hiawatha at Somonauk, 7:00
Hinckley-Big Rock at Earlville, 7:00
Leland at Indian Creek, 6:45
Newark at Serena, 7:00
METRO PREP
Universal at Islamic Foundation, 7:30
METRO SUBURBAN BLUE
IC Catholic at Chicago Christian, 7:30
Riverside-Brookfield at McNamara, 7:30
METRO SUBURBAN RED
Timothy Christian at Ridgewood, 7:00
Westmont at Guerin, 7:00
MID-SUBURBAN EAST
Prospect at Hersey, 7:30
Rolling Meadows at Elk Grove, 7:30
Wheeling at Buffalo Grove, 7:30
MID-SUBURBAN WEST
Barrington at Hoffman Estates, 7:30
Conant at Schaumburg, 7:30
Fremd at Palatine, 7:30
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
North Lawndale at Marshall, 6:00
Orr at Payton, 5:00
Westinghouse at Lincoln Park, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-NORTH
Lake View at Foreman, 5:00
Mather at Marine, 5:00
Northside at Taft, 6:30
Prosser at Schurz, 5:00
Von Steuben at Sullivan, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Clemente at Clark, 5:00
Jones at Perspectives-MSA, at P-Lead, 5:00
Legal Prep at Raby, 5:00
Ogden at Crane, 5:00
Wells at Collins, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-NORTH
Alcott at Disney, 5:00
Chicago Academy at Chicago Quest, 5:00
Chicago Math & Science at Roosevelt, 5:00
North Grand at Amundsen, 5:00
Rickover at Steinmetz, 5:00
Senn at Aspira-Bus&Fin, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-WEST
Austin at Phoenix, 5:00
Chicago Collegiate at Douglass, 5:00
Chicago Tech at Manley, 5:00
Littlie Village at Kelvyn Park, 5:00
Spry at Juarez, 5:00
RIVER VALLEY
Beecher at St. Anne, 6:45
Donovan at Tri-Point, 7:00
Grant Park at Illinois Lutheran, 7:00
SANGAMON VALLEY
Dwight at Paxton-Buckley-Loda, 7:30
Iroquois West at Momence, 7:00
SOUTH SUBURBAN - CROSSOVERS
Bremen at Shepard, 7:00
Hillcrest at Oak Lawn, 7:00
Lemont at Eisenhower, 7:00
Oak Forest at Evergreen Park, 7:30
TF South at Argo, 7:00
Tinley Park at Richards, 7:00
SOUTHLAND
Rich East at Rich Central, 6:30
Rich South at Kankakee, 6:30
Thornridge at Bloom, 6:30
Thornton at Crete-Monee, 6:00
SOUTHWEST PRAIRIE EAST
Joliet West at Plainfield East, 6:30
Plainfield Central at Plainfield South, 6:30
Romeoville at Joliet Central, 6:30
SOUTHWEST PRAIRIE WEST
Minooka at Plainfield North, 6:30
Oswego at West Aurora, 6:30
Oswego East at Yorkville, 6:30
SOUTHWEST SUBURBAN - CROSSOVERS
Bolingbrook at Lincoln-Way West, 6:30
Lincoln-Way East at Andrew, 6:30
Lockport at Bradley-Bourbonnais, 7:00
UPSTATE EIGHT
Elgin at East Aurora, 7:00
Streamwood at Glenbard East, 7:00
WEST SUBURBAN GOLD
Addison Trail at Willowbrook, 7:30
Downers Grove South at Proviso East, 7:30
Hinsdale South at Morton, 6:30
WEST SUBURBAN SILVER
Lyons at York, 7:30
NON CONFERENCE
Chicago Military at Culver (IN), 6:00
Clifton Central at Gardner-So. Wilmington, 6:15
Duncanville (TX) at Orr, 7:30
Harlan at Zion-Benton, 7:00
Julian at University High, 6:00
Northridge at Westminster Christian, 7:00
Urban Prep-West at Douglass, 5:00
Wheaton Academy at Yorkville Christian, 7:00
Woodstock at Badger (WI), 7:00
CHICAGO ELITE CLASSIC
at Wintrust
Lane vs. New Trier, 6:00
Evanston vs. Notre Dame, 7:30
Fenwick vs. Oak Park-River Forest, 9:00
AURORA CHRISTIAN
Joliet Catholic vs. Aurora Catholic, 6:00
Aurora Christian vs. St. Edward, 7:30
Saturday, December 7, 2019
CATHOLIC - CROSSOVER
Mount Carmel at Fenwick, 7:00
FOX VALLEY
Crystal Lake Central at Burlington Central, 1:30
Hampshire at Crystal Lake South, 1:30
Jacobs at McHenry, 1:30
Prairie Ridge at Dundee-Crown, 1:30
NORTHERN LAKE COUNTY
Grant at Wauconda, 4:30
Grayslake North at Grayslake Central, 7:00
Lakes at North Chicago, 7:00
Round Lake at Antioch, 2:30
NON CONFERENCE
Auburn at Plainfield East, 5:30
Clark at Fenger, 1:00
Dwight at Herscher, 7:00
Fenton at Addison Trail, 6:00
Fremd at Warren, 7:00
Galena at Elgin Academy, 7:15
Galena at Westminster Christian, 7:30
Glenbard North at West Chicago, 6:00
Hinsdale South at St. Francis, 7:00
Hope Academy at Hansberry, 3:00
Illiana Christian (IN) at Timothy Christian, 6:00
Latin at Lisle, 12:45
Leland at IMSA, 3:00
Leyden at Elk Grove, 4:30
Libertyville at Glenbrook North, 4:30
Longwood at Rantoul, 6:30
Maine West at Buffalo Grove, 4:30
Marian Catholic at Normal West, 6:30
McNamara at St. Thomas More, 6:00
Niles West at Taft, 1:00
Notre Dame at Hinsdale Central, 5:00
Oswego at Quincy, 6:00
Oswego East at Nazareth, 3:30
Perspectives-Lead at Glenbard East, 5:30
Prospect at Lake Forest, 5:30
Providence at Manteno, 1:30
Proviso West at West Aurora, 6:00
Rockford Lutheran at Lake Park, 7:15
Schurz at Mundelein, 5:30
South Elgin at St. Charles North, 6:30
Spry at Cristo Rey, 11:00
St. Joseph at Homewood-Flossmoor, 7:00
Stevenson at Westinghouse, 6:00
TF South at Lake Forest Academy, 1:30
University High at Christ the King, 7:30
Walther Christian at Elmwood Park, 1:00
Waukegan at Carmel, 6:30
Woodstock North at North Boone, 2:30
Yorkville at Plano, 7:30
MARSHALL COUNTY (KY)
Curie vs. Callaway (MS), 10:30
WHEATON-WARRENVILLE SOUTH
Huntley vs. Schaumburg, 1:30
York vs. Naperville North, 3:00
Downers Grove North vs. Batavia, 4:30
Wheaton North vs. Benet, 6:00
Wheaton-Warrenville South vs. Riverside-Brookfield, 7:
CHICAGO ELITE CLASSIC
at Wintrust
Kenwood vs. Lincoln Park, 2:00
Bloom vs. Pace (GA), 3:45
Simeon vs. St. Frances (MD), 5:30
Young vs. Duncansville (TX), 7:15
Morgan Park vs. Vashon (MO), 9:00
AURORA CHRISTIAN
Seventh Place, 3:00
Fifth Place, 4:30
Third Place, 6:00
Championship, 7:30
NORTHSIDE
Chicago Academy at Northside, 2:30
Steinmetz at Rickover, 5:00
Sunday, December 8, 2019
NON CONFERENCE
Rochelle Zell at Fasman Yeshiva, TBA
St. Francis de Sales vs. Vocational, 3:30
St. Joseph (AUS) at Marist, 2:30
RIDGEWOOD
St. Patrick vs. Waukegan, 12:00
Ridgewood vs. Lincoln-Way Central, 1:30
Joliet West vs. Niles North, 3:00