Tuesday, January 21, 2020
CATHOLIC WHITE
Montini at St. Rita, 7:00
CATHOLIC CROSSOVER
Marmion at Fenwick, 7:00
FOX VALLEY
Cary-Grove at Prairie Ridge, 7:00
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Herscher at Lisle, 6:45
Manteno at Wilmington, 7:00
Peotone at Coal City, 6:45
Streator at Reed-Custer, 7:00
INDEPENDENT SCHOOL
Elgin Academy at Morgan Park Academy, 6:00
INTERSTATE EIGHT
Kaneland at Morris, 7:00
LaSalle-Peru at Rochelle, 7:00
Plano at Sycamore, 7:00
Sandwich at Ottawa, 7:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Waldorf at Acero-Cruz, 6:00
LITTLE TEN
Earlville at Newark, 7:00
Hiawatha at LaMoille-Ohio, 7:00
Indian Creek at Hinckley-Big Rock, 6:45
Serena at Leland, 7:00
METRO PREP
Hinsdale Adventist at Islamic Foundation, 5:00
NOBLE LEAGUE BLUE
Mansueto at Pritzker, 7:00
Muchin at UIC, 5:30
Noble Street at ITW-Speer, 7:00
NOBLE LEAGUE GOLD
Johnson at Golder, 7:00
Rowe-Clark at Bulls, 7:00
NORTHEASTERN ATHLETIC
Alden-Hebron at Westminster Christian, 7:30
Harvest Christian at IMSA, 6:00
Parkview Christian at Mooseheart, 7:30
Schaumburg Christian at Christian Liberty, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-SOUTH/CENTRAL
Bogan at Hyde Park, 5:00
Curie at Corliss, 5:00
Kenwood at Vocational, 5:00
Morgan Park at Lindblom, 5:00
Simeon at Brooks, 6:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-CENTRAL
Catalyst-Maria at Tilden, 5:00
DuSable at King, 5:00
Kennedy at Dunbar, 5:00
Phillips at Hubbard, 5:00
Solorio at Urban Prep-Englewood, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-SOUTH
ACE Amandla at Harlan, 5:00
Carver at Perspectives-Lead, 5:00
Fenger at Urban Prep-Bronzeville , 5:00
Julian at Agricultural Science, 5:00
Longwood at South Shore, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-CENTRAL
Acero-Garcia at Acero-Soto, 5:00
Back of the Yards at Englewood STEM, 5:00
Excel-Englewood at Instituto Health, 5:00
Gage Park at Kelly, 5:00
Hancock at Harper, 5:00
Richards (Chgo) at Horizon-Southwest, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-SOUTH
Air Force at UC-Woodlawn, 5:00
Chicago Military at Dyett, 5:00
EPIC at Washington, 5:00
Excel-South Shore at Bowen, 5:00
Hirsch at Goode, 5:00
RIVER VALLEY
Gardner-So. Wilmington at Beecher, 6:30
Grant Park at Donovan, 7:00
Illinois Lutheran at St. Anne, 7:00
SANGAMON VALLEY
Paxton-Buckley-Loda at Iroquois West, 7:30
SOUTHLAND
Thornton at Kankakee, 6:30
SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER
Homewood-Flossmoor at Bradley-Bourbonnais, 7:
UPSTATE EIGHT
Bartlett at Glenbard South, 7:00
Fenton at Elgin, 7:00
Glenbard East at Larkin, 7:00
South Elgin at West Chicago, 7:00
Streamwood at East Aurora, 6:30
WEST SUBURBAN GOLD
Addison Trail at Morton, 6:30
Leyden at Downers Grove South, 6:00
Proviso East at Willowbrook, 7:30
WEST SUBURBAN SILVER
Downers Grove North at Hinsdale Central, 7:30
York at Proviso West, 6:00
NON CONFERENCE
Brother Rice at Marist, 7:00
Carmel at North Chicago, 7:00
Chicago Tech at St. Francis de Sales, 7:00
Clifton Central at Rich South, 7:00
Dwight at Pontiac, 7:00
Eisenhower at Phoenix, 5:00
Elkhorn (WI) at Richmond-Burton, 7:00
Ellison at Beacon, 6:30
Families of Faith at Momence, 7:00
Fremd at Elk Grove, 6:00
Grace Christian at McNamara, 7:00
Grayslake Central at Crystal Lake Central, 7:00
Guerin at Walther Christian, 7:00
HmS Resource Center at Hammond Baptist (IN), 7:
Intrinsic at Rickover, 5:00
Joliet Catholic at Chicago Christian, 7:00
Joliet West at Lockport, 6:30
Lake Forest at Vernon Hills, 7:00
Latin at Ridgewood, 7:00
Legal Prep at Holy Trinity, 7:00
Lincoln-Way Central at Thornton Fr. South, 6:00
Maine West at Hersey, 7:00
Marengo at Genoa-Kingston, 7:00
McHenry at Grant, 7:00
Reavis at Lincoln-Way West, 6:30
Rock Falls at Princeton, 7:00
Sandburg at St. Ignatius, 7:00
St. Charles North at Jacobs, 7:00
St. Edward at IC Catholic, 7:30
Stagg at Jones, 5:00
Sullivan at Aurora Christian, 7:30
Tri-Point at Woodland, 7:00
Universal at Wolcott, 7:30
Zion-Benton at Evanston, 7:00
Wednesday, January 22, 2020
BIG NORTHERN
Mendota at Byron, 7:15
CHICAGO PREP
Cristo Rey at Holy Trinity, 7:00
DUKANE
Wheaton North at St. Charles East, 7:15
FOX VALLEY
Burlington Central at McHenry, 7:00
INDEPENDENT SCHOOL
Latin at University High, 6:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Beacon at Lycee Francais, 6:00
NOBLE LEAGUE BLUE
Baker at Hansberry, 7:00
Rauner at Noble Street, at Rowe-Clark, 7:00
NOBLE LEAGUE GOLD
DRW at Butler, 7:00
NORTH SUBURBAN
Libertyville at Waukegan, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Lincoln Park at Payton, 5:00
Orr at Marshall, 6:00
Uplift at North Lawndale, 5:30
Westinghouse at Farragut, 5:00
Young at Lane, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-NORTH
Foreman at Taft, 6:30
Lake View at Marine, 5:00
Mather at Von Steuben, 6:15
Northside at Schurz, 5:00
Sullivan at Prosser, 5:00
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Clemente at Crane, 5:00
Collins at Perspectives-MSA, at IIT, 5:00
Legal Prep at Ogden, 5:00
Raby at Jones, 5:00
Clark at Wells, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-NORTH
Alcott at Senn, 5:00
Chicago Academy at North Grand, 5:00
Chicago Quest at Chicago Math & Science, 5:00
Rickover at Amundsen, 5:00
Roosevelt at Disney, 5:00
Steinmetz at Aspira-Bus&Fin, 5:00
PUBLIC LEAGUE BLUE-WEST
Chicago Collegiate at Austin, 5:00
Douglass at Juarez, 5:00
Little Village at Manley, 5:00
Phoenix at Kelvyn Park, 5:00
Spry at Chicago Tech, 5:00
NON CONFERENCE
Belvidere at North Boone, 7:00
Bolingbrook at East Aurora, 6:30
Dyett at Christ the King, 7:00
Hirsch at Evergreen Park, 6:00
Marian Central at Rockford Lutheran, 7:00
Northridge at Christian Liberty, 6:00
Orangeville at Hiawatha, 6:45
Phillips at Thornton Fr. North, 6:30
Providence at Nazareth, 7:00
Stillman Valley at Harvard, 7:00
Wheeling at Johnsburg, 7:00
Yorkville Christian at Marmion, 6:00
Thursday, January 23, 2020
CHICAGO PREP
Christ the King at Northtown, 7:00
ILLINOIS CHRISTIAN
Westlake Christian at HmS Resource Center, 7:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Beacon at Wolcott, 6:30
LITTLE TEN
LaMoille-Ohio at Indian Creek, 6:45
MID-SUBURBAN EAST
Buffalo Grove at Wheeling, 7:30
Elk Grove at Rolling Meadows, 7:30
Hersey at Prospect, 7:30
MID-SUBURBAN WEST
Hoffman Estates at Barrington, 7:30
Schaumburg at Conant, 7:30
NOBLE LEAGUE BLUE
Noble Academy at Comer, 7:00
NOBLE LEAGUE GOLD
Butler at Johnson, 7:00
DRW at ITW-Speer, 7:00
Golder at Bulls, 7:00
NORTHEASTERN ATHLETIC
Mooseheart at Harvest Christian, 7:00
Parkview Christian at Alden-Hebron, 7:30
PUBLIC LEAGUE RED-SOUTH/CENTRAL
Simeon at Morgan Park, 5:00
SOUTHLAND
Rich Central at Rich East, 6:30
UPSTATE EIGHT
Glenbard East at Fenton, 7:00
Larkin at West Chicago, 7:00
Streamwood at South Elgin, 7:00
NON CONFERENCE
Acero-Soto at Morgan Park Academy, 5:00
Bowen at Dunbar, 5:00
Chicago Military at Corliss, 7:00
Christian Life at Elgin Academy, 6:00
Cornerstone (Bloomington) at Tri-Point, 7:00
Crane at Downers Grove South, 6:00
Ellison at King, 6:30
Hancock at Back of the Yards, TBA
Lake View at Lindblom, 5:00
Leo at Brooks, 6:30
Longwood at Bowman (IN), 7:00
Mansueto at Goode, 5:30
Southland at Universal, 7:00
Trinity (Kankakee) at Donovan, 7:30
UC-Woodlawn at South Shore, 5:00
Urban Prep-West at Instituto Health, 5:00
SALEM
Mount Vernon vs. Effingham, 6:30
Teutopolis vs. Thornton Fr. North, 8:00
Friday, January 24, 2020
BIG NORTHERN
Byron at Oregon, 7:15
Genoa-Kingston at Rockford Christian, 7:00
Rock Falls at North Boone, 7:00
Rockford Lutheran at Stillman Valley, 7:00
Winnebago at Mendota, 7:00
CATHOLIC BLUE
Brother Rice at St. Ignatius, 7:00
De La Salle at Fenwick, 7:00
DePaul at St. Laurence, 7:00
Loyola at St. Joseph, 7:00
CATHOLIC WHITE
Leo at St. Francis de Sales, 7:00
Marmion at Providence, 7:00
Providence-St. Mel at Mount Carmel, 7:00
CENTRAL SUBURBAN NORTH
Highland Park at Deerfield, 7:30
Maine West at Niles North, 7:00
Vernon Hills at Maine East, 7:00
CENTRAL SUBURBAN SOUTH
Evanston at New Trier, 7:00
Glenbrook South at Niles West, 7:00
Maine South at Glenbrook North, 7:00
CHICAGO PREP
Walther Christian at Hope Academy, 7:30
DUKANE
Geneva at Glenbard North, 7:00
St. Charles East at Lake Park, 7:15
St. Charles North at Wheaton-Warr. South, 7:15
Wheaton North at Batavia, 7:15
DUPAGE VALLEY
DeKalb at Naperville Central, 7:00
Metea Valley at Waubonsie Valley, 7:00
Neuqua Valley at Naperville North, 7:00
EAST SUBURBAN CATHOLIC
Carmel at Benet, 7:00
Marist at St. Viator, 7:30
Notre Dame at Marian Central, 7:00
St. Patrick at Joliet Catholic, 7:00
FOX VALLEY
Cary-Grove at Burlington Central, 7:00
Hampshire at McHenry, 7:00
Huntley at Dundee-Crown, 7:00
Jacobs at Crystal Lake Central, 7:00
Prairie Ridge at Crystal Lake South, 7:00
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Coal City at Herscher, 7:00
Lisle at Manteno, 7:00
Reed-Custer at Peotone, 7:00
Wilmington at Streator, 6:45
ILLINOIS CHRISTIAN
Trinity (Kankakee) at Families of Faith, 7:15
INDEPENDENT SCHOOL
Elgin Academy at North Shore, 6:00
INTERSTATE EIGHT
LaSalle-Peru at Plano, 7:00
Ottawa at Morris, 7:00
Rochelle at Kaneland, 7:00
Sandwich at Sycamore, 7:00
KISHWAUKEE RIVER
Harvard at Woodstock North, 7:00
Johnsburg at Marengo, 7:00
Richmond-Burton at Woodstock, 7:00
LAKE SHORE ATHLETIC
Beacon at British School, 6:30
METRO PREP
CPSA at Islamic Foundation, 5:30
Lycee Francais at Chesterton, 5:30
METRO SUBURBAN BLUE
Aurora Christian at St. Francis, 7:30
Chicago Christian at IC Catholic, 7:30
McNamara at Riverside-Brookfield, 7:00
METRO SUBURBAN RED
Guerin at Westmont, 7:00
Ridgewood at Timothy Christian, 7:30
St. Edward at Wheaton Academy, 7:30
MID-SUBURBAN WEST
Palatine at Fremd, 7:30
NORTH SUBURBAN
Libertyville at Lake Forest, 7:00
NORTHEASTERN ATHLETIC
IMSA at Christian Life, 7:30
Schaumburg Christian at South Beloit, 7:00
Westminster Christian at Christian Liberty, 7:30
NORTHERN LAKE COUNTY
Antioch at Lakes, 7:00
Grant at Grayslake North, 7:00
Round Lake at Grayslake Central, 7:00
Wauconda at North Chicago, 7:00
PUBLIC LEAGUE RED-NORTH/WEST
Farragut at Lincoln Park, 6:30
PUBLIC LEAGUE WHITE-WEST
Clark at Ogden, 5:00
RIVER VALLEY
Illinois Lutheran at Grant Park, 7:00
St. Anne at Beecher, 7:00
Tri-Point at Donovan, 7:30
SANGAMON VALLEY
Cissna Park at Dwight, 7:00
Momence at Watseka, 7:30
SOUTH SUBURBAN BLUE
Lemont at Thornton Fr. South, 7:00
Oak Forest at Bremen, 6:00
Tinley Park at Hillcrest, 6:30
SOUTH SUBURBAN RED
Argo at Evergreen Park, 7:30
Richards at Oak Lawn, 7:00
Shepard at Reavis, 7:00
SOUTHLAND
Bloom at Thornridge, 6:00
Crete-Monee at Thornton, 6:00
Kankakee at Rich South, 7:00
SOUTHWEST PRAIRIE CROSSOVER
Joliet Central at Oswego East, 6:30
Joliet West at West Aurora, 6:30
Plainfield Central at Minooka, 6:30
Plainfield East at Yorkville, 6:30
Plainfield South at Plainfield North, 6:30
SOUTHWEST SUBURBAN BLUE
Homewood-Flossmoor at Lincoln-Way East, 6:30
Lockport at Sandburg, 6:00
SOUTHWEST SUBURBAN RED
Lincoln-Way Central at Lincoln-Way West, 6:30
Stagg at Andrew, 6:30
SOUTHWEST SUBURBAN CROSSOVER
Bolingbrook at Bradley-Bourbonnais, 7:00
UPSTATE EIGHT
Bartlett at East Aurora, 7:00
Glenbard South at Elgin, 7:00
South Elgin at Larkin, 7:00
WEST SUBURBAN GOLD
Addison Trail at Hinsdale South, 7:30
Leyden at Willowbrook, 7:30
Proviso East at Morton, 6:30
WEST SUBURBAN SILVER
Downers Grove North at Oak Park-River Forest, 7:3
Glenbard West at Proviso West, 6:00
York at Hinsdale Central, 7:30
NON CONFERENCE
Air Force at Raby, 6:00
Aurora Central at Montini, 7:00
Chicago Math & Science at Goode, 5:00
Collins at North Grand, 5:00
Comer at Kennedy, 6:30
Disney at Little Village, 5:00
Douglass at Holy Trinity, 7:00
Dyett at Phillips, 5:00
Ellison at Hubbard, 6:30
Foundations Prep at Foreman, 5:00
Gardner-So. Wilmington at Iroquois West, 7:00
Hansberry at UC-Woodlawn, 5:00
Illiana Christian (IN) at Southland, 7:00
Richards (Chgo) at Prosser, 5:00
Rickover at Chicago Academy, 5:00
St. Rita at Brooks, 5:00
University High at Payton, 6:30
Waldorf at Roycemore, 5:00
Westlake Christian at Christian Life (WI), 7:30
LAKE FOREST ACADEMY
Lake Forest Academy vs. Kiski (PA), 5:45
St. Michael’s vs. Don Bosco (IN), 7:30
QUINCY
Corliss vs. Henderson Liberty (NV), 4:30
Marian Catholic vs. St. Louis Christian (MO), 6:00
SALEM
Semi-Final, 6:30
Semi-Final, 8:00
Saturday, January 25, 2020
CHICAGO PREP
Holy Trinity at Walther Christian, 4:30
INDEPENDENT SCHOOL
University High at Francis Parker, 3:00
NORTH SUBURBAN
Mundelein at Lake Zurich, 5:30
Warren at Stevenson, 5:30
Zion-Benton at Waukegan, 5:30
WEST SUBURBAN SILVER
Lyons at Glenbard West, 5:45
NON CONFERENCE
Addison Trail at Lane, 2:00
Amboy at Oregon, 7:00
Amundsen at Northside, 2:00
Aurora Central at Hoffman Estates, 4:30
Buffalo Grove at Hampshire, 4:30
Bulls at St. Francis, 6:00
Christ the King at Providence-St. Mel, 12:30
Cissna Park at McNamara, 2:30
Coal City at Pontiac, 7:00
Cristo Rey at St. Martin de Porres, 11:00
Dundee-Crown at Johnsburg, 6:00
Elgin Academy at Alden-Hebron, 6:00
Freeport at Rock Falls, 6:00
Grant Park at Momence, 7:00
Guerin at Fenton, 6:00
Harvest Christian at Marengo, 2:30
Hersey at Fremd, 7:00
Hinsdale Central at Hinsdale South, 6:00
Joliet Catholic at IMSA, 4:30
Kennedy at Argo, TBA
Legal Prep at Bowen, TBA
Lisle at Hinckley-Big Rock, 6:00
Lockport at Plainfield North, 6:00
Marmion at Glenbard South, 6:00
Mather at Niles North, 4:00
Naperville Central at Minooka, 6:30
Newark at Annawan, 6:30
Northridge at Palatine, 4:00
Northtown at Sullivan, 1:30
Richwoods at Auburn, 6:30
Schlarman at Dwight, 1:00
Serena at Hall, 6:30
Solorio at Yorkville Christian, 5:00
Somonauk vs. TBA, at Fulton
Steinmetz at Deerfield, 2:30
Streamwood at Naperville North, 7:00
Watseka at Herscher, 7:00
Winnebago at Newman, 7:30
Young at Vashon (MO), 7:00
BATAVIA
Wheaton-Warr. South vs. DeKalb, 3:00
St. Joseph vs. St. Charles East, 4:30
Rockford East vs. Oswego East, 6:00
West Aurora vs. Batavia, 7:30
FULTON
West Carroll vs. Horizon-Southwest, 9:30
Prince of Peace (IA) vs. Aquin, 11:00
East Valley (IA) vs. Lena-Winslow, 12:30
East Dubuque vs. Somonauk, 2:00
Harlem vs. Normal, 3:30
Dubuque vs. Perspectives-Lead
Camanche (IA) vs. Indian Creek, 6:30
Fulton vs. Stillman Valley, 8:00
GLENBARD EAST
Glenbard East vs. Aurora Christian. 2:30
Bloom vs. Evanston, 4:00
Rolling Meadows vs. Fenwick, 5:30
Simeon vs. Notre Dame, 7:00
LAKE FOREST ACADEMY
Kiski (PA) vs. Don Bosco (IN), 2:00
Lake Forest Academy vs. St. Michael’s, 3:45
ORR
Uplift vs. Bloomington Catholic, 10:00
Lindblom vs. Lake Forest, 11:30
Gary Lighthouse (IN) vs. Washington (WI), 1:00
Orr vs. University High (Normal), 2:30
Lincoln Park vs. Galesburg, 4:00
Kenwood vs. Thornton, 5:30
Curie vs. Hazelwood Central (MO), 7:00
Proviso East vs. Bowman (IN), 8:30
QUINCY
Corliss vs. Chaminade (MO), 10:00
Marian Catholic vs. Mehlville (MO), 4:00
SALEM
Consolation Semi-Final, 11:30
Consolation Semi-Final, 1:00
Seventh Place, 4:00
Fifth Place, 7:00
Third Place, 5:30
Championship, 8:30
YOUNG
Hope Academy vs. Von Steuben, 12:00
Bremen vs. Wells, 1:30
Glenbrook North vs. Marshall, 3:00
Kankakee vs. Prosser, 6:30
Sunday, January 26, 2020
LAKE FOREST ACADEMY
Kiski (PA) vs. St. Michael’s, 8:00a
Lake Forest Academy vs. Don Bosco (IN), 9:45a
ORR
Dunbar vs. Fenger, 10:00
Lane vs. Yorkville Christian, 11:30
Farragut vs. Proviso West, 1:00
Clark vs. Niles North, 2:30
Thornton Fr. North vs. Phillips, 4:00
Morgan Park vs. Leo, 5:30
Zion-Benton vs. Danville, 7:00
North Lawndale vs. East St. Louis, 8:30
YOUNG
Butler vs. Perspectives-MSA, 12:00
Providence-St. Mel vs. Legal Prep, 1:30
Rich Central vs. Uplift, 6:30