Please send additions or corrections to preps@suntimes.com.
Thursday, September 9
CHICAGO AVENUE
Gage Park vs. Tilden at Stagg, canc.
LAKE STREET
Fenger vs. Corliss at Gately, 7:15
Friday, September 10
BIG SHOULDERS
Dunbar vs. King at Eckersall, 4:15
UP-Bronzeville at Brooks, 7:15
GREAT LAKES
Bogan vs. Ag. Science at Gately, 4:15
Johnson vs. Comer at Stagg, 4:15
HEARTLAND
Prosser at Speer, 7:15
LAND OF LINCOLN
Young at Lane, 7:15
PRAIRIE STATE
Clark at Bulls Prep, 7:15
RED BIRD
Hubbard vs. Kenwood at Gately, 7:15
Morgan Park at Perspectives, 7:15
SECOND CITY
Harlan at Solorio, 7:30
WINDY CITY
Lake View vs. Amundsen at Winnemac, 4:15
Von Steuben vs. Sullivan at Lane, 4:15
MADISON STREET
Senn at Marine, 4:15
MICHIGAN AVENUE
Hansberry at Englewood STEM, 4:15
STATE STREET
Clemente vs. Crane at Rockne, 4:15
DUKANE
Geneva at Glenbard North, 7:30
St. Charles East at Lake Park, 7:30
St. Charles North at Wheaton-Warrenville South, 7
Wheaton North at Batavia, 7:30
FOX VALLEY
Crystal Lake Central at Cary-Grove, 7
Crystal Lake South at Hampshire, 7
Dundee-Crown at Burlington Central, 7
McHenry at Jacobs, 7
Prairie Ridge at Huntley, 7
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Herscher at Streator, 7
Lisle at Reed-Custer, 7
Manteno at Peotone, 7
Wilmington at Coal City, 7
INDEPENDENT
Walther Christian at Christ the King, 7:30
KISHWAUKEE I-8 BLUE
Marengo at Johnsburg, 7
Plano at Sandwich, 7
Rochelle at Richmond-Burton, 7
KISHWAUKEE I-8 WHITE
Kaneland at Sycamore, 7
Morris at Woodstock North, 7
Ottawa at LaSalle-Peru, 7
METRO SUBURBAN BLUE
Bishop McNamara at Ridgewood, 7:30
IC Catholic at Elmwood Park, 7
Wheaton Academy at Aurora Central, 6
METRO SUBURBAN RED
Aurora Christian at Westmont, 7
Riverside-Brookfield at Chicago Christian, 7
St. Francis at St. Edward, canc.
NORTH SUBURBAN
Lake Zurich at Libertyville, 7:30
Mundelein at Waukegan, 7:30
Stevenson at Lake Forest, 7:30
Warren at Zion-Benton, 7:30
NORTHERN LAKE COUNTY
Grayslake North at Grayslake Central, 7
Lakes at Round Lake, 7
North Chicago at Antioch, 7:15
Wauconda at Grant, 7
SOUTH SUBURBAN BLUE
Bremen at TF South, 7
Oak Forest at Hillcrest, 6
Tinley Park at TF North, 7
SOUTH SUBURBAN RED
Argo at Richards, 6:30
Oak Lawn at Eisenhower, 7
Reavis at Evergreen Park, 7
SOUTHLAND
Thornridge at Kankakee, canc.
Thornton at Crete-Monee, 6
Thornwood at Rich Township, 7
UPSTATE EIGHT
East Aurora at Fenton, 7:30
Elgin at Bartlett, 7:30
Glenbard East at Streamwood, 7:30
Glenbard South at South Elgin, 7:30
West Chicago at Larkin, 7:30
WEST SUBURBAN GOLD
Hinsdale South at Leyden, 7
Morton at Addison Trail, 7
Proviso East at Willowbrook, 7:30
WEST SUBURBAN SILVER
Glenbard West at Oak Park-River Forest, 7:30
Lyons at Hinsdale Central, 7:30
York at Proviso West, 7
NONCONFERENCE
Barrington at New Trier, 7
Belleville West at DeKalb, 7
Benet at Brother Rice, 6
Bloom at Marian Catholic, 7:30
Bradley-Bourbonnais at Lockport, 6:30
Buffalo Grove at Maine West, 7
Conant at Glenbrook South, 7
De La Salle at Joliet Catholic, 7:30
DePaul Prep at St. Viator, 7
Downers Grove North at Downers Grove South, 6:30
Elk Grove at Vernon Hills, 7:30
Fremd at Maine South, 7
Harvard at Woodstock, 7
Hersey at Maine East, 7
Hoffman Estates at Highland Park, 7
Hoopeston at Momence, 7
Hope Academy at Kankakee, 7
Joliet Central at Oswego, canc.
Joliet West at Plainfield North, canc.
Lemont at Shepard, 7
Leo at Carmel, 7:30
Lincoln-Way Central at Homewood-Flossmoor, 6
Lincoln-Way West at Bolingbrook, 6
Marian Central at St. Patrick, 7
Marmion at Montini, 7:30
Metea Valley at Belleville East, 7
Naperville Central at Novi Catholic Central, Mich., 6
Naperville North at Brownstown Woodhaven, Mich., 6
Nazareth at Marist, 6
Neuqua Valley at St. Louis St. Mary’s, Mo., 7
Notre Dame at Mount Carmel, 7:30
Ottawa Marquette at Deer Creek-Mackinaw, 7
Palatine at Evanston, 7:30
Plainfield Central at West Aurora, 7
Plainfield East at Oswego East, 7
Plainfield South at Yorkville, 7
Providence at Fenwick, 7:30
Rolling Meadows at Deerfield, 7
Romeoville at Minooka, 7
St. Francis at Prospect, 7
St. Ignatius at St. Laurence, 7:30
Salt Fork at Seneca, 7
Sandburg at Andrew, 7
Schaumburg at Niles North, 7
Stagg at Lincoln-Way East, 6
Waubonsie Valley at Shaker Heights, Ohio, 6
Wheeling at Glenbrook North, 7
Saturday, September 11
BIG SHOULDERS
Lindblom vs. Hyde Park at Eckersall, 1
GREAT LAKES
Goode vs. Catalyst-Maria at Stagg, 1
HEARTLAND
Kennedy vs. Rauner at Rockne, 4
Steinmetz vs. North Lawndale at Rockne, 1
LAND OF LINCOLN
Lincoln Park at Taft, 7:30
Phillips at Westinghouse, 1
PRAIRIE STATE
Payton at Orr, 4
Raby at Back of the Yards, 1:30
RED BIRD
Curie vs. Simeon at Gately, 4
SECOND CITY
Julian vs. Vocational at Gately, 1
Washington vs. Carver at Gately, 7
WINDY CITY
Schurz vs. Mather at Winnemac, 1
CHICAGO AVENUE
Juarez at Kelly, 10 a.m.
Little Village vs. Collins at Rockne, 10 a.m.
LAKE STREET
Longwood vs. Butler at Gately, canc.
South Shore vs. Bowen at Eckersall, 4
MADISON STREET
Chicago Academy vs. Roosevelt at Winnemac, 4
Pritzker vs. Foreman at Lane, 1
MICHIGAN AVENUE
DuSable vs. Dyett at Stagg, 4
Woodlawn vs. Chicago Military at Eckersall, 10 a.m.
STATE STREET
Rowe-Clark at Marshall, 10 a.m.
UIC Prep vs. Phoenix at Lane, 4
NONCONFERENCE
St. Rita at Loyola, 1:30