SATURDAY’S RESULTS
FOOTBALL
INTER-CITY 1
Clemente 34, Senn 0
Clemente (7-2, 6-1): Josh Mosley 10 carries, 85 yards, 2 TD
SECOND CITY
Phoenix 28, Clark 0
Phoenix (5-4, 4-3): Stephon Jackson 80 yards receiving, 2 TD
Westinghouse 26, Manley 24, OT
Westinghouse (7-2, 6-1): Milan Netisingha 36-yd TD run, 41-yd TD catch; Kenneth Hoover TD catch
WINDY CITY
DuSable 48, Washington 8
CATHOLIC GREEN
St. Francis 21, Fenwick 14
EAST SUBURBAN CATHOLIC
Nazareth 49, St. Viator 21
METRO SUBURBAN EAST
Chicago Christian 27, Guerin 13
Chicago Christian (4-5, 3-2): Luke Boss 3 TD catches
Ridgewood 45, Walther Christian 6
Ridgewood (5-4, 4-1): Chris Sterna 9 carries for 190 yards, 3 TD
NORTHEASTERN ATHLETIC
Westminster Christian 50, North Shore 0
SOUTHLAND
Rich East 28, Bloom 0
NONCONFERENCE
Julian 22, Austin 16
Marion 42, Rich South 0
Providence 41, Lake Forest Academy 7
Providence (8-1): Justin Hunniford 3 TD passes
GIRLS TENNIS STATE FINALS
at Buffalo Grove
Teams: Hinsdale Central 49, Stevenson 40, Lyons 33, New Trier 22, Warren 21, Naperville Central 19, Barrington 18, Edwardsville 18, Young 17, Glenbrook South 16, Carmel 16, Neuqua Valley 15, Glenbrook North 15, Latin 14, Maine South 14, Highland Park 13, Kaneland 13, Homewood-Flossmoor 12, Glenbard East 11, Oak Park-River Forest 11
Singles: Brienne Minor, Carmel d. Isabella Lorenzini, Hinsdale Central, 4-6, 6-4, 6-3. 3rd: Tiffany Chen, Naperville Central d. Meg Kowalski, Lyons, 7-5, 6-2. Semifinals: Lorenzini d. Chen, 6-3, 6-3; Minor d. Kowalski, 7-5, 6-0.
Doubles: Vinaya Rao-Katherine Harvey, Stevenson d. Erika Oku-Stephanie Dolehide, Hinsdale Central, 7-6 (7-4), 6-4. 3rd: Rugile Valiunaite-Sandra Keta, Hinsdale Central d. Megan Hickey-Stefana Vasic, Lyons, 6-7 (2), 6-3, 6-4. Semifinals: Oku-Dolehide d. Hickey-Vasic, 6-1, 6-2; Rao-Harvey d. Valiunaite-Keta, 6-4, 6-2.
BOYS SOCCER
CLASS 3A REGIONAL FINALS
WHEATON NORTH
Glenbard West 1, WW South 0, PK
ELK GROVE
Rolling Meadows 4, St. Charles North 2
STREAMWOOD
Streamwood 2, Larkin 0
HUNTLEY
Huntley 2, Jefferson 1
Huntley (9-12-6): Mario Vergara, Angel Sanchez goal each; Michael Parks 5 saves
BRADLEY-BOURBONNAIS
Normal 1, Bradley-Bourbonnais 0
LOCKPORT
Lockport 2, T.F. North 0
LINCOLN-WAY NORTH
Stagg 1, Bloom 0
EISENHOWER
Andrew 4, Lincoln-Way East 1
NAPERVILLE CENTRAL
Naperville Central 2, West Aurora 0
METEA VALLEY
Batavia 3, Neuqua Valley 0
GENEVA
Benet 2, Geneva 1
HINSDALE CENTRAL
Hinsdale Central 3, Young 1
BARRINGTON
Highland Park 2, Stevenson 0, 2OT
LIBERTYVILLE
Libertyville 1, Mundelein 0
NEW TRIER
New Trier 3, Glenbrook North 1
New Trier: Tommy Belliel, Michael McCue, Spencer Farina goal each
CLASS 2A REGIONAL FINALS
LINCOLN-WAY WEST
Washington 4, Lincoln-Way West 3
LAKES
Antioch 2, Lakes 1
AMUNDSEN
St. Viator 2, Grayslake Central 1
VERNON HILLS
Marian Central 3, Mather 1
GRAYSLAKE NORTH
Grayslake North 6, Johnsburg 2
ELMWOOD PARK
Elmwood Park 1, Muchin 0
Elmwood Park: Milosz Mordarski goal
CLASS 1A SECTIONAL FINALS
BYRON
Harvard 3, Hinckley-Big Rock 2
GIRLS VOLLEYBALL
LYONS
Normal d. Lyons 25-15, 27-25, title
Edwardsville d. Marian Central 25-21, 13-25, 27-25
HInsdale Central d. Edwardsville 16-25, 25-13, 25-22
Hinsdale Central d. Hinsdale South 14-25, 25-20, 25-19
Lyons d. Fenwick 22-25, 25-17, 25-17
Marian Central d. Glenbrook North 25-19, 25-16
Marian Central d. Hinsdale South 26-24, 25-20
New Trier d. Lake Zurich 25-21, 26-24
New Trier d. Prospect 25-19, 25-22
Normal d. Geneva 26-24, 25-21
Normal d.Marian Central 25-17, 25-16
Prospect d. Glenbrook North 25-21, 25-22
Shepard d. Minooka 25-22, 25-21
Shepard d. York 21-25, 25-20, 25-14
York d. Young 25-17, 25-16
Young d. Marian Central 19-25, 25-13, 15-11
BOYS CROSS COUNTRY
CLASS 3A REGIONALS
Andrew
Teams: Lincoln-Way North 29, Joliet Central 53, Lincoln-Way East 63, Joliet West 85, Andrew 153, Homewood-Flossmoor 164
Winner: Raul Rosendo, Joliet Central, 15:37
Advancing individuals: Cyrus Dixon, T.F. South, 17:02; Daniel Perez, Bloom, 18:07; Brandon Bishop, Bloom, 18:10; Shane Crozier, Thornwood, 18:20; Jesus Florez, Bloom, 18:32
Glenbard North
Teams: St. Charles East 40, Geneva 72, WW South 97, St. Charles North 102, Wheaton North 106, Elgin 154
Winner: Kyle Cepeda, WW South, 14:34
Advancing Individuals: Joey Campagna, Glenbard North, 15:45; Justin Isla, Bartlett, 15:53; Chris Marshall, Glenbard North, 16:01; Matt Edmier, Bartlett, 16:14; Robert Douglas, Streamwood, 16:16
Hinsdale Central
Teams: Hinsdale Central 44, Downers Grove North 51, Lyons 59, Downers Grove South 90, Morton 105, Argo 172
Winner: Ryan Clevenger, Downers Grove North, 14:52
Advancing Individuals: Luis Jaramillo, Curie, 17:31; Ivan Fernandez, Curie, 17:35; Jon Sylveston, Proviso East, 18:00; Johnathan Johnson, Proviso West 18:06; Diego Castillejo, Proviso West, 18:47
Hoffman Estates
Teams: Hersey 23, Prospect 77, Hoffman Estates 80, Wheeling 93, Conant 124, Fremd 127
Winner: Zach Dale, Conant, 15:26
Advancing Individuals: Tim Howley, Rolling Meadows, 16:14; Alex Liston, Maine West, 16:30; Jonah Kaufman,Schaumburg, 16:39; Nick Olvera, Schaumburg, 16:47; Matt Warrington, Elk Grove Village, 17:00
Lake Park
Teams: York 35, Glenbard West 35, Oak Park-River Forest 92, Fenwick 132, Lake Park 140, Willowbrook 148
Winner: Charlie Kern, York, 14:57
Advancing individuals: Demetrio Cervantes, Addison Trail, 16:13; Mateusz Szelazek, Leyden, 16:30; Alan Prado, Leyden, 16:33; Patrick Mikel, Glenbard East, 16:53; Alex Delgado, Glenbard East, 17:01
Libertyville
Teams: Buffalo Grove 34, Highland Park 90, Warren 98, Libertyville 103, Stevenson 108, Mundelein 109
Winner: Kevin Salvano, Buffalo Grove, 15:34
Advancing Individuals: Carlos Rosas, Round Lake, 17:11; Andrew Maskevich, Round Lake, 17:18; Kenneth Caples, Zion-Benton, 17:20; Jaime Cantu, Zion-Benton, 17:29; Rosendo Acosta, Round Lake, 17:37
Lockport
Teams: Neuqua Valley 47, Plainfield South 58, Oswego 70, Plainfield North 106, Oswego East 123, Romeoville 165
Winner: Peter Johnsrud, Oswego, 16:04
Advancing Individuals: Johnathon Cook, Bolingbrook, 16:35; Sergio Llanes, Plainfield East, 17:10; Bjorn Shroda, Bolingbrook, 17:24; John Lyons, Plainfield Central, 17:35
Loyola
Teams: New Trier 32, Maine South 67, Loyola 90, Niles North 96, Niles West 158, Glenbrook North 165
Winner: Henry Mierzwa, Maine South, 15:15
Advancing Individuals: Carl Klamm, Evanston, 16:12; Matt Contreras, Notre Dame, 16:24; Henry Dickson, Glenbrook South, 16:30; Estaban Escobar, Evanston, 16:40; Jack Whetstone, Glenbrook South, 16:43
Minooka
Teams: Lincoln-Way Central 33, Minooka 81, Normal 91, United 111, Pekin 120, Moline 144
Winner: Gabe Ceballos, Minooka, 15:34
Advancing Individuals: Mugisha Fashingoma, Rock Island, 16:28; Lenny Bauman, Bourbonnais, 16:45; Zach Joaquin, Bourbonnais, 16:53; Josh Hathorn, Rock Island, 16:58; Honore Lopaka, Rock Island, 17:18
Palatine
Teams: Lake Zurich 52, McHenry 67, Barrington 95, Palatine 96, Crystal Lake South 97, Jacobs 102
Winner: Jesse Reiser, McHenry, 14:47
Advancing Individuals: Frank Cardy, Grant, 16:06; Tyler Stordahl, Cary Grove, 16:16; John Cody, Cary Grove, 16:25; Mario Zavala, Dundee-Crown, 16:27; Jeffrey Brundidge,Grant, 16:35
Sandburg
Teams: Sandburg 24, Oak Lawn 78, Shepard 94, Eisenhower 110, Brother Rice 131, Marist 160
Winner: Caleb Washington, Shepard, 15:15.94
Advancing Individuals: Jonathan Behling, Reavis, 16:20; Preston Caydler, Stagg, 16:20;Tomas Villa, Reavis, 16:23; Brendan Jacobs, Mt. Carmel, 16:53; Mike Bradley, Mt. Carmel,16:54
St. Ignatius
Teams: St. Ignatius 39, Whitney Young 75, Jones 83, Lane 90, Northside 121, Von Steuben 129
Winner: Dan Santino, St. Ignatius, 15:23
Advancing Individuals: Abraham Tobias, Taft, 15:40; Brandon Pozos, Steinmetz, 16:20; Raymond Jurkiewicz, Lincoln Park, 17:07; Francisco Diaz, Juarez, 17:18; Raymond Chao, Lincoln Park, 17:22
West Chicago
Teams: Naperville Central 46, Naperville North 48, Marmion 95, Batavia 103, Benet 131, Aurora East 133
Winner: Brady Bobbitt, Marmion, 15:25
Advancing Individuals: Connor McCue, West Aurora, 15:56; Jon Vollrath, Waubonsie Valley, 16:14; Justin Caton, Waubonsie Valley, 16:20; David Castillo, West Aurora, 16:21; Ralph Papa, Metea Valley, 16:25
CLASS 2A REGIONALS
Antioch
Teams: Grayslake Central 28, Lake Forest 79, Carmel 111, Grayslake North 116, Antioch 118; Lakes 127
Winner: Jack Aho, Grayslake Central, 16:06
Advancing Individuals: Jesse Long, Woodstock North, 17:27; Chris Williams, Richmond-Burton, 17:48; Ryan Hommowun, Richmond-Burton, 17:49; John Kellum, Richmond-Burton, 18:00; Derek Hartmann, Woodstock North, 19:03
Belvidere
Teams: Belvidere North 37, Sterling 49, Dixon 94, Marengo 122, Dekalb 130, Rockford-Boylan 140
Winner: Eryk Yunk, Belvidere North, 15:47
Advancing Individuals: Cody Hulon, Sandwich, 17:06; Spencer Di Simoni, Rochelle, 17:27; Wayne Kramer, Belvidere, 17:33; Ross Evans, Sandwich, 17:40; Sam Wilks, Freeport, 17:44
Deerfield
Teams: Deerfield 40, Latin 53, Payton 88, Elmwood Park 96, Mather 128, Lake View 132
Winner: Rebel Yemane, Mather, 15:50
Advancing Individuals: Konrad Michalek, St. Patrick, 16:47; Lenjiso Tuke, Senn, 16:59; Jesse Resendez, St. Patrick, 17:12; Bryan Gonzalez, Northtown, 17:18; Juan Cruz, Amundsen, 17:48
Illiana Christian
Teams: Illiana Christian 24, Bremen 71, Tinley Park 116, Thornton 119, Oak Forest 139, Marian 146
Winner: Nick Fiene, Illiana Christian, 15:54
Advancing Individuals: Jazare Jones, Thornridge, 17:24; Johnny Dickson, Thornridge, 17:29; Atikha Willis, TF North, 17:45; Anthony Collins, HIllcrest, 17:47; Thomas Brown, Rich Central, 17:55
Morris
Teams: Lincoln-Way West 34, Providence Catholic 70, LaSalle 83, Morris 98, Ottawa 131, Crete-Monee 148
Winner: Evan Mitchell, Lincoln-Way West 15:49.0
Advancing Individuals: Diamonte Ugbesia, Rich East, 15:53; Eric Allen, Rich East, 17:32; Logan Chismer, Streator, 17:54; Alex Sennott, Pontiac, 18:03; Dolan Harris, Streator, 18:07
Riverside-Brookfield
Teams: Riverside-Brookfield, 29, Chicago Academy 60, Kennedy 88, Evergreen Park 95, St. Rita 130, Hubbard 144
Winner: Matt Przeslicke, Evergreen Park, 16:24.5
Advancing Individuals: Gabino Garcia, Hancock, 22:29; Lin Jiahui, Hancock, 22:30; Luis Herrera, Hancock, 23:50
Rosary
Teams: Hinsdale South 33, Wheaton Academy 49, Glenbard South 75, St. Francis 93, Richards 141, Nazareth 159
Winner: Charlie Nodus, Hinsdale South, 16:10.01
Advancing Individuals: Cesar Vega, St. Laurence, 17:38.7; Evan Ganzer, Lemont, 17:50.06; Henry Feldhaus, Aurora Central, 17:58.5; Chris Konicki, Lemont, 18:07.4; Nick Romero, St. Laurence, 18:10.4
St. Viator
Teams: Fenton 22, St. Viator 35, Bulls Prep 100, Ridgewood 102, Foreman 129, Little Village 151
Winner: Axel Nava, Fenton, 16:43
Advancing Individuals: Fabian Macias, Instituto, 21:58; Misael Saldivar, Instituto, 22:06; Genaro Sanchez, Instituto, 23:22; Felix Castanon, Instituto, 24:45
U-High
Woodstock
Teams: Yorkville 49, Vernon Hills 74, Crystal Lake Central 76, Prairie Ridge 76, Kaneland 125, Sycamore 161
Winner: Jake Hoffert, Yorkville, 15:43
Advancing Individuals: Luke Beattie, Woodstock, 16:05; Clay Musial, Burlington Central, 16:21; Jacob Oury, Hampshire, 16:51; Nick Harvey, Burlington Central, 16:57; Spencer Hanson, Woodstock, 17:19
CLASS 1A REGIONALS
Aurora Christian
Teams: Harvest Christian 57, Montini 67, Westmont 69, Timothy Christian 98, Walther Christian 123, IC Catholic 131
Winner: Tanner Chada, Aurora Christian, 15:45
Advancing Individuals: Tanner Chada, Aurora Christian, 15:45; Maxwell Crawford, Hope Academy, 16:53; Jason Yaccino, Westminster Christian, 16:56; Tom Danner, Westminster Christian, 16:58; Zach DeCraene, Lisle, 17:40
Luther North
Team: DePaul Prep 44, Northridge 50, North Shore 56, F.W. Parker 104, Christian Liberty 135, Noble Street 142
Winner: Peter Conroy, Northridge, 17:18
Advancing Individuals: Michael Frutos, Cristo Rey, 19:08; Nicholas Gerena, Guerin, 19:15; Jacob DeLeon, Guerin, 19:39; Edgar Aritzmendi, Sullivan, 20:32
Bishop McNamara
Teams: Beecher 61, Prairie Central 93, Tri-Point 93, Peotone 112, McNamara 130, Herscher 137
Winner: Brandon Wilkerson, Tri-Point, 15:59
Advancing Individuals: Guy Maisonneuve, Manteno, 16:50; Michael Mankowski, Gardner, 17:26; Jace Peters, Clifton Central, 17:34; Dan Muller, Gardner, 18:10; Cesar Montelongo, Noble-Comer, 18:22
GIRLS CROSS COUNTRY
CLASS 3A REGIONALS
Andrew
Teams: Joliet West 33, Lincoln-Way North 78, Joliet Central 84, LIncoln-Way East 94, Andrew 103, Thornwood 174
Winner: Charlotte Youell, Joliet West, 19:13
Advancing Individuals: Kelly Mindak, Marian, 20:00; Sullibet Ramirez, Bloom, 20:28; Zaria Sydnor, Marian, 21:17; Katie Serba, Marian, 21:26; Jaylen Scales, Homewood-Flossmoor, 22:02
Glenbard North
Teams: WW South 56, Geneva 60, St. Charles North 77, St. Charles East 91, Wheaton North 93
Winner: Gabby Juarez, Streamwood, 17:02
Advancing individuals: Jess Wittmayer, Bartlett, 19:07; Jessie Fagan, Bartlett, 19:31; Coral McFarland, Bartlett, 20:01; Anali Cisneros, Elgin, 20:05; Chloe Burkhardt, Elgin, 20:05
Hinsdale Central
Teams: Hinsdale Central 26, Downers North 41, Downers South 61, Lyons 106, Morton 156, Curie 186
Winner: Annie Zaher, Hinsdale Central, 17:57
Advancing individuals: Patrycja Zajac, Argo, 20:58; Dominique Wallace, Proviso East, 22:08; Cameryn Fisher, Proviso West, 22:09; Tiffany Miranda, Argo, 22:23; Isabel Popoca, Proviso West, 22:36
Hoffman Estates
Teams: Schaumburg 43, Hoffman Estates 78, Fremd 79, Prospect 109, Conant 130
Winner: Ayako Higuchi, Fremd, 18:08
Advancing individuals: Gaby Sanchez, Rolling Meadows, 19:16; Emily Stegmeier, Elk Grove, 19:44; Claire Gritt, Hersey, 19:56; Hailey Bowes, Hersey, 19:57; Anneliese Schulz, Elk Grove, 20:04
Lake Park
Teams: Glenbard West 24, York 70, Fenwick 89, Glenbard East 97, Oak Park-River Forest 109, Lake Park 176
Winner: Lindsay Graham, Glenbard West, 16:44
Advancing individuals: Jocelyn Rodriguez, Willowbrook, 19:07; Shannon Jones, Willowbrook, 19:53; Estefania Ramirez, Leyden, 20:10; Katherine Hinojosa, Leyden, 20:24; Evelyn Hernandez, Leyden, 21:01
Libertyville
Teams: Libertyville 42, Warren 50, Stevenson 77, Highland Park 79, Buffalo Grove 131
Winner: Kaitlyn Ko, Buffalo Grove, 18:49
Advancing individuals: Lluvia Chavarria, Round Lake, 20:54; Anavinla beck, Zion-Benton, 21:10; Mary DuBois, Zion-Benton, 21:11; Vicky Villa, Round Lake, 21:44; Anayeli Rosales, Round Lake, 21:49
Lockport
Teams: Lockport 33, Neuqua Valley 50, Oswego 104, Plainfield South 118, Oswego East 132, Bolingbrook 139
Winner: Rachael Lau, Plainfield North, 19:05
Advancing individuals: Rachael Lau, Plainfield North, 19:05; Megan Patton, Plainfield North, 20:30; Viviana Diaz, Romeoville, 21:25; Miranda Bakker, Plainfield North, 21:35; Lauren Super, Plainfield North, 21:52
Loyola
Teams: New Trier 24, Loyola 70, Maine South 93, Glenbrook South 94, Evanston 121, Niles West 151
Winner: Mimi Smith, New Trier, 17:18
Advancing Individuals: Jessica Cuevas, Maine East, 20:10; Josey Hill, Glenbrook North, 20:25; Dana Lee, Glenbrook North, 20:36; Emma Cintado, Glenbrook North, 21:06; Jordan Crane, Glenbrook North, 21:12
Minooka
Teams: Minooka 22, Lincoln-Way Central 73, Normal 90, Providence Catholic 107, Moline 136, Pekin 174
Winner: Mackenzie Callahan, Minooka, 17:56
Advancing Individuals: Agok Ayuen, Rock Island, 18:49;Deijah Rivera-Watts, United, 19:12; Sara Stockdale, Rock Island, 19:54; Mia Martin, Bourbonnais, 20:39; Natillie Foss, United, 20:45
Palatine
Teams: Palatine 27, Lake Zurich 79, Jacobs 108, Crystal Lake South 117, Barrington 121, Grant 130
Winner: Lauren Van Vlierbergen, Jacobs, 17:08
Advancing Individuals: Lauren Opatrny, McHenry, 18:00; Sarah Caesar, Cary Grove, 19:16; Sylvia Waz, Dundee-Crown, 19:35; Katy Purich, McHenry, 19:42; Kieley Medinger, McHenry, 19:46
Sandburg
Teams: Sandburg 28, Marist 43, Trinity 88, Mother McAuley 90, Eisenhower 157, Stagg 165
Winner: Maryclare Leonard, Marist, 18:00.25
Advancing Individuals: Kelli Callahan, Shepard, 20:23; Tasneem Jaber, Oak Lawn, 20:30; Yuliana Olivares, Reavis, 21:06; Christine Trovato, Reavis 21:55; Jessica Sciaky, Oak Lawn, 21:58
St. Ignatius
Teams: St. Ignatius 56, Northside 74, Whitney Young 81, Lane 85, Jones 92, Taft 128
Winner: Maggie Scholle, Lane, 18:19
Advancing Individuals: Alyssa Hui, Lincoln Park, 19:43; Daisy Suarez, Von Steuben, 21:08; Jacqueline Chapman, Von Steuben, 21:10; Sarai Vargas, Von Steuben, 21:23; Marianna Furyk, Steinmetz, 22:08
West Chicago
Teams: Naperville North 24, Naperville Central 48, Batavia 66, Benet 111, Waubonsie Valley 154, Metea Valley 160
Winner: Emma Stephens, Batavia, 18:05
Advancing Individuals: Mae Elizabeth Gimre, West Chicago, 19:06; Michelle Franch, West Chicago, 19:37; Miranda Gollwitzer, West Aurora, 9:55; Stephanie Nino East Aurora, 20:31; Arsi Del Real, East Aurora, 20:32
CLASS 2A REGIONALS
Antioch
Teams: Lake Forest 31, Lakes 59, Grayslake Central 74, Richmond-Burton 97, Carmel 116, Antioch 162
Winner: Kortney Schardt, Lakes, 19:17
Advancing Individuals: Amanda Valdes-Garcia, Woodstock North, 21:38; Cindy Alcala, Grayslake North, 22:12; Briana Baltes, Woodstock North, 22:49; Paloma Alcala, Grayslake North, 23:10; Landis Delgado, Woodstock North, 23:22
Belvidere
Teams: Belvidere North 28, Marengo 75, Sterling 94, Boylan 95, Dixon 104, Freeport 134
Winner: Jenna Lutzow, Belvidere North, 18:11
Advancing Individuals: Kayla Schiera, Sandwich, 19:45; McKayla Morris, Belvidere, 21:17; Emma Conway, DeKalb, 21:42; Tania Barragan, DeKalb, 22:03; Marisa Fuchs, Sandwich, 22:18
Deerfield
Teams: Latin 28, Deerfield 60, Regina 97, Payton 102, Elmwood Park 129, Mather 156
Winner: Abigail Nadler, Latin, 18:25
Advancing Individuals: Carissa Fagiano, Resurrection, 21:02; Jasmine Medina, Lake View, 21:16; Lizbeth Bautista, Lake View, 21:43; Maureen Gillespie, Resurrection, 21:46; Alex Figueroa, Resurrection, 22:02
Illiana Christian
Teams: Illiana Christian 27, Tinley Park 63, Oak Forest 89, Thornton 105, Bremen 119, T.F. North 137
Winner: Lilydian Tolbert, Bremen, 20:28
Advancing Individuals: Dyese Moody, Rich Central, 21:55; Jasmine Curry, Hillcrest, 22:20; Kayla Williams, Rich Central, 23:06; Latreasa Williams, Thornridge, 23:08; Joshulyn Shepard, Hillcrest, 23:20
Morris
Teams: LaSalle-Peru 35, Joliet Catholic 55, Lincoln-Way West 65, Morris 118, Ottawa 125, Streator 132
Winner: Megan Krolak, LaSalle-Peru, 18:35.5
Advancing Individuals: Danasha Magruder, Crete-Monee, 21:00; Amy Mayhill, Crete-Monee, 21:54; Sarah Christopher, Pontiac, 22:01; Cierra Hall, Rich South, 22:10; Sarah Abbott, Rich East, 22:20
Riverside-Brookfield
Teams: Riverside-Brookfield 24, Solorio 44, Evergreen Park 96, Hubbard 123, Morgan Park 126, Kennedy 129
Winner: Samaya Lewis, Brooks, 19:31.6
Advancing Individuals: Samaya Lewis, Brooks, 19:31; Nichole Holloway, Brooks, 25:03; Lucia Alvarez, Hancock, 25:09; Amal Salem, Hancock, 31:20
Rosary
Teams: Lemont 56, Glenbard South 90, Montini 114, Wheaton Academy 117, Aurora Central 123, Nazareth 125
Winner: Karina Liz, Aurora Central, 18:49
Advancing Individuals: Emily Martin, Rosary, 19:28; Madison Ronzone, Rosary, 19:34; Jill Nelson, IMSA, 20:09; Madison Dearborn, IMSA, 20:38; Elizabeth Lowery, Hinsdale South, 20:40
St. Viator
Teams: Fenton 33, St. Viator 41, Bulls Prep 53, Little Village 115, Instituto 123
Winner: Jessica McCauley, Fenton, 20:55
Advancing Individuals: Kinga Sojka, Ridgewood, 25:06; Jade Almguer, Ridgewood, 25:37
Woodstock
Teams: Yorkville 28, Crystal Lake Central 68, Vernon Hills 88, Kaneland 107, Woodstock 123
Winner: Skyler Bollinger, Yorkville, 18:42
Advancing Individuals: Andia Shine, Prairie Ridge, 19:36; Chloe Bilyk, Burlington Central, 20:52; Erin Levon, Wauconda, 21:06; Kathryn Ferguson, Prairie Ridge, 21:22; Ella Holland, Sycamore, 21:24
CLASS 1A REGIONALS
Aurora Christian
Teams: Chicago Christian 48, Westmont 74, Harvest Christian 80, Aurora Christian 112, Walther Christian 114, Timothy Christian 126
Winner: Becca Wert, Aurora Christian, 18:48
Advancing Individuals: Megan Kremer, St. Edward, 19:56; Sophie Danner, Westminster Christian, 20:40; Mikko Eguia, IC Prep, 20:42; Ariann Estrada, IC Prep, 21:55; Ashley Lopez, St. Edward, 22:04
Luther North
Teams: Willows 23, North Shore 43, DePaul Prep 100, Cristo Rey 104, Guerin 111, Roycemore 156
Winner: Isabella Wolke, Christian Liberty, 19:06
Advancing Individuals: Isabella Wolke, Arlington Heights, 19:06; Alana Santos, Luther North, 22:15; Mellanie Barnes, Holy Trinity, 23:11; Kayla Armstrong, Luther North, 23:55; Lindsey Butz, Christian Liberty, 24:36
Bishop McNamara
Teams: Clifton Central 42; Prairie Central 54, Herscher 75, Beecher 78, Peotone 82
Winner: Daly Galloway, Gardner-South WIlmington, 18:17
Advancing Individuals: Daly Galloway, Gardner-South WIlmington, 18:17; Haley Quinn, Manteno, 19:44; Kailyn Mickulas, Manteno, 20:13; Emilie Tamblyn, Manteno, 20:14; Elizabeth Stam, Bishop McNamara, 20:33