Send additions/corrections to jjgjr@prodigy.net
Tuesday, March 8
IHSA STATE TOURNAMENT – 1A
(Super-Sectionals)
NORMAL (ILLINOIS STATE)
Leroy vs. Newark, 7:00
JACKSONVILLE
Liberty vs. Gibault, 7:00
CARBONDALE (SOUTHERN ILLINOIS)
Patoka vs. Woodlawn, 6:00
DE KALB (NORTHERN ILLINOIS)
Leo vs. Brimfield, 6:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 2A
(Super-Sectionals)
CARBONDALE (SOUTHERN ILLINOIS)
Teutopolis vs. Breese Central, 7:30
SPRINGFIELD (ILLINOIS-SPRINGFIELD)
Plesant Plains vs. St. Joseph-Ogden, 7:00
JOLIET CENTRAL
Orr vs. Hales Franciscan, 7:00
DE KALB (NORTHERN ILLINOIS)
Aurora Christian vs. Rockridge, 7:30
IHSA STATE TOURNAMENT – 3A
(Sectionals)
ST. LAURENCE
Morgan Park vs. Mount Carmel, 7:00
STREATOR
Hillcrest vs. Plano, 7:00
PEORIA (BRADLEY)
Bloomington vs. La Salle-Peru, 7:00
WOODSTOCK NORTH
Glenbard South vs. Belvidere, 7:00
WESTINGHOUSE
Fenwick vs. Farragut, 7:00
RIDGEWOOD
North Chicago vs. Ridgewood, 7:00
HIGHLAND
Althoff vs. Mt. Vernon, 7:00
TAYLORVILLE
Mahomet-Seymour vs. Springfield Southeast, 7:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 4A
(Sectionals)
FREMD
Conant vs. Hoffman Estates, 7:00
ROCKFORD (ROCK VALLEY)
Jacobs vs. Auburn, 7:00
GLENBROOK SOUTH
Evanston vs. Notre Dame, 7:00
RIVERSIDE-BROOKFIELD
Curie vs. Young, 7:00
BLOOM
Simeon vs. Marian Catholic, 7:00
COLLINSVILLE
Edwardsville vs. Alton, 7:00
East Moline vs. Rock Island, at Normal West, 7:00
EAST AURORA
Benet vs. Hinsdale South, 7:00
LOCKPORT
Minooka vs. Oswego, 7:00
Wednesday, March 9
IHSA STATE TOURNAMENT – 3A
(Sectionals)
ST. LAURENCE
Bogan vs. Vocational, 7:00
STREATOR
Peotone vs. Lincoln-Way West, 7:00
PEORIA (BRADLEY)
Metamora vs. Manual, 7:00
WOODSTOCK NORTH
Boylan vs. Kaneland, 7:00
WESTINGHOUSE
North Lawndale vs. St. Joseph, 7:00
RIDGEWOOD
St. Patrick vs. Antioch, 7:00
HIGHLAND
Centralia vs. Columbia, 7:00
TAYLORVILLE
Lanphier vs. Champaign Central, 7:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 4A
(Sectionals)
FREMD
Fremd vs. Lake Zurich, 7:00
ROCKFORD (ROCK VALLEY)
Prairie Ridge vs. St. Charles East, 7:00
GLENBROOK SOUTH
Deerfield vs. Stevenson, 7:00
RIVERSIDE-BROOKFIELD
Kenwood vs. Proviso East, 7:00
BLOOM
Thornton vs. Crete-Monee, 7:00
EAST AURORA
Glenbard West vs. York, 7:00
LOCKPORT
Joliet Central vs. Joliet West, 7:00
Friday, March 11
IHSA STATE TOURNAMENT – 1A
(Semi-Finals)
Peoria Civic Center
Semi-Final, 12:15
Semi-Final, 2:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 2A
(Semi-Finals)
Peoria Civic Center
Semi-Final, 6:30
Semi-Final, 8:15
IHSA STATE TOURNAMENT – 3A
(Sectionals)
ST. LAURENCE
Championship, 7:00
STREATOR
Championship, 7:00
PEORIA (BRADLEY)
Championship, 7:00
WOODSTOCK NORTH
Championship, 7:00
WESTINGHOUSE
Championship, 7:00
RIDGEWOOD
Championship, 7:00
HIGHLAND
Championship, 7:00
TAYLORVILLE
Championship, 7:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 4A
(Sectionals)
FREMD
Championship, 7:00
ROCKFORD (ROCK VALLEY)
Championship, 7:00
GLENBROOK SOUTH
Championship, 7:00
RIVERSIDE-BROOKFIELD
Championship, 7:00
BLOOM
Championship, 7:00
COLLINSVILLE
Championship, 7:00
EAST AURORA
Championship, 7:00
LOCKPORT
Championship, 7:00
Saturday, March 12
IHSA STATE TOURNAMENT – 1A
(Semi-Finals)
Peoria Civic Center
Third Place, 12:15
Championship, 2:00
IHSA STATE TOURNAMENT – 2A
(Semi-Finals)
Peoria Civic Center
Third Place, 6:30
Championship, 8:15