Please send scores and corrections to preps@suntimes.com.
Friday, September 10
BIG SHOULDERS
Brooks 38, UP-Bronzeville 8
King 26, Dunbar 20
GREAT LAKES
Ag. Science 16, Bogan 14
Comer 38, Johnson 6
HEARTLAND
Speer 2, Prosser 0 (forfeit)
LAND OF LINCOLN
Young 10, Lane 8
PRAIRIE STATE
Clark 50, Bulls Prep 30
RED BIRD
Kenwood 41, Hubbard 0
Morgan Park 30, Perspectives 0
SECOND CITY
Solorio 8, Harlan 6
WINDY CITY
Amundsen 65, Lake View 6
Sullivan 16, Von Steuben 13
MADISON STREET
Senn 40, Marine 0
MICHIGAN AVENUE
Englewood STEM 30, Hansberry 0
STATE STREET
Crane 44, Clemente 6
DUKANE
Batavia 23, Wheaton North 20 (OT)
Glenbard North 21, Geneva 7
Lake Park 21, St. Charles East 14
Wheaton-Warrenville South 12, St. Charles North 10
FOX VALLEY
Burlington Central 24, Dundee-Crown 7
Cary-Grove 48, Crystal Lake Central 14
Crystal Lake South 48, Hampshire 37
Jacobs 48, McHenry 32
Prairie Ridge 27, Huntley 7
ILLINOIS CENTRAL EIGHT
Peotone 35, Manteno 21
Reed-Custer 42, Lisle 14
Streator 45, Herscher 40
Wilmington 10, Coal City 7
INDEPENDENT
Christ the King 34, Walther Christian 12
KISHWAUKEE I-8 BLUE
Marengo 42, Johnsburg 14
Plano 2, Sandwich 0 (forfeit)
Richmond-Burton 34, Rochelle 7
KISHWAUKEE I-8 WHITE
LaSalle-Peru 28, Ottawa 0
Morris 56, Woodstock North 12
Sycamore 56, Kaneland 28
METRO SUBURBAN BLUE
Bishop McNamara 60, Ridgewood 0
IC Catholic 68, Elmwood Park 0
Wheaton Academy 51, Aurora Central 7
METRO SUBURBAN RED
Aurora Christian 48, Westmont 6
Riverside-Brookfield 42, Chicago Christian 6
NORTH SUBURBAN
Lake Forest 42, Stevenson 17
Libertyville 28, Lake Zurich 19
Mundelein 48, Waukegan 27
Warren 56, Zion-Benton 0
NORTHERN LAKE COUNTY
Antioch 42, North Chicago 0
Grayslake Central 28, Grayslake North 25
Lakes 36, Round Lake 6
Wauconda 42, Grant 0
SOUTH SUBURBAN BLUE
Hillcrest 22, Oak Forest 12
TF South 35, Bremen 7
Tinley Park 22, TF North 8
SOUTH SUBURBAN RED
Evergreen Park 40, Reavis 0
Oak Lawn 8, Eisenhower 6
Richards 48, Argo 6
SOUTHLAND
Crete-Monee 61, Thornton 0
Thornwood 32, Rich Township 30
UPSTATE EIGHT
Bartlett 29, Elgin 12
East Aurora 20, Fenton 0
Glenbard East 39, Streamwood 7
Larkin 48, West Chicago 0
South Elgin 35, Glenbard South 7
WEST SUBURBAN GOLD
Hinsdale South 21, Leyden 0
Morton 41, Addison Trail 13
Willowbrook 40, Proviso East 14
WEST SUBURBAN SILVER
Glenbard West 60, Oak Park-River Forest 20
Hinsdale Central 35, Lyons 16
York 56, Proviso West 0
NONCONFERENCE
Barrington 28, New Trier 23
Bolingbrook 23, Lincoln-Way West 17
Brother Rice 42, Benet 6
Buffalo Grove 42, Maine West 6
Carmel 35, Leo 32
Corliss 30, Chicago Richards 0
Deer Creek-Mackinaw 40, Ottawa Marquette 36
DeKalb 45, Belleville West 6
Detroit Catholic Central, Mich. 17, Naperville Central 14
Downers Grove North 7, Downers Grove South 0
Glenbrook North 48, Wheeling 9
Glenbrook South 41, Conant 21
Hersey 63, Maine East 0
Hoffman Estates 53, Highland Park 20
Homewood-Flossmoor 44, Lincoln-Way Central 2
Joliet Catholic 48, De La Salle 14
Kankakee 56, Hope Academy 20
Lemont 37, Shepard 13
Lincoln-Way East 42, Stagg 0
Lockport 43, Bradley-Bourbonnais 7
Maine South 47, Fremd 14
Marian Catholic 33, Bloom 6
Marist 28, Nazareth 14
Marmion 27, Montini 10
Metea Valley 15, Belleville East 14
Minooka 49, Romeoville 6
Momence 30, Hoopeston 14
Mount Carmel 55, Notre Dame 20
Neuqua Valley 26, St. Louis St. Mary’s, Mo. 21
Oswego 2, Joliet Central 0 (forfeit)
Oswego East 42, Plainfield East 18
Palatine 43, Evanston 0
Plainfield North 2, Joliet West (forfeit)
Providence 21, Fenwick 20
Rolling Meadows 17, Deerfield 14
St. Francis 34, Prospect 27
St. Ignatius 21, St. Laurence 0
St. Patrick 27, Marian Central 20
St. Viator 41, DePaul Prep 7
Salt Fork 49, Seneca 28
Sandburg 12, Andrew 0
Schaumburg 42, Niles North 14
Vernon Hills 41, Elk Grove 6
Waubonsie Valley 23, Shaker Heights, Ohio 19
West Aurora 28, Plainfield Central 21
Woodhaven, Mich. 42, Naperville North 14
Woodstock 28, Harvard 21
Yorkville 28, Plainfield South 12
Saturday, September 11
BIG SHOULDERS
Hyde Park 42, Lindblom 0
GREAT LAKES
Goode 42, Catalyst-Maria 28
HEARTLAND
Kennedy 42, Rauner 6
North Lawndale 26, Steinmetz 0
LAND OF LINCOLN
Phillips 28, Westinghouse 0
Taft 34, Lincoln Park 0
PRAIRIE STATE
Payton 34, Orr 8
Raby 48, Back of the Yards 0
RED BIRD
Simeon 50, Curie 0
SECOND CITY
Carver 58, Washington 0
Julian 30, Vocational 0
WINDY CITY
Mather 46, Schurz 12
CHICAGO AVENUE
Kelly 2, Juarez 0 (forfeit)
Little Village 34, Collins 13
LAKE STREET
Longwood 2, Butler 0 (forfeit)
South Shore 20, Bowen 0
MADISON STREET
Chicago Academy 34, Roosevelt 8
Pritzker 28, Foreman 6
MICHIGAN AVENUE
Chicago Military 14, Woodlawn 6
Dyett 58, DuSable 0
STATE STREET
Rowe-Clark 2, Marshall 0 (forfeit)
UIC Prep 30, Phoenix 6
NONCONFERENCE
Loyola 37, St. Rita 7