clock menu more-arrow no yes

Filed under:

Week 4 football schedule

Thursday, Sept. 15

PUBLIC GREAT LAKES

Ag. Science vs. Longwood at Stagg Stadium

PUBLIC SECOND CITY

Manley vs. Clemente at Hanson

Orr vs. Clark at Rockne

PUBLIC WINDY CITY

DuSable vs. South Shore at Eckersall

PUBLIC ILLINI PRAIRIE STATE

Kenwood vs. Brooks at Gately

PUBLIC ILLINI RED BIRD

Curie vs. Dunbar at Gately

PUBLIC INTER-CITY 1

Senn at North Grand

Sullivan vs. Kelvyn Park at Winnemac

Von Steuben vs. Austin at Rockne

PUBLIC INTER-CITY 5

Crane vs. Juarez at Lane

Friday, Sept. 16

BIG NORTHERN

Winnebago at Genoa-Kingston

PUBLIC BIG SHOULDERS

Foreman at Chicago Academy

Lincoln Park vs. Schurz at Lane

Mather vs. Lake View at Hanson

Taft vs. Steinmetz at Hanson

PUBLIC GREAT LAKES

Harper vs. Ellison at Gately

PUBLIC SECOND CITY

Phoenix at Marine

Urban Prep-West vs. Douglass at Rockne

PUBLIC WINDY CITY

Hyde Park at Kelly

PUBLIC HEARTLAND

Payton at Marshall

Robeson vs. Collins at Douglass Park

PUBLIC ILLINI LAND OF LINCOLN

Vocational at Solorio

Westinghouse vs. Phillips at Mandrake Park

PUBLIC ILLINI PRAIRIE STATE

Morgan Park vs. Perspectives-Leadership at Stagg Stadium

PUBLIC ILLINI RED BIRD

Lane vs. Simeon at Gately

Young vs. North Lawndale at Rockne

PUBLIC INTER-CITY 1

Roosevelt vs. Amundsen at Winnemac

PUBLIC INTER-CITY 5

Back of the Yards vs. Tilden at Eckersall

DUPAGE VALLEY

Naperville North at Lake Park

Waubonsie Valley at Naperville Central

Wheaton North at Metea Valley

Wheaton-Warrenville South at Neuqua Valley

EAST SUBURBAN CATHOLIC

Carmel at Nazareth

Marian Central at Marist

Notre Dame vs. Joliet Catholic Academy at Joliet Memorial Stadium

St. Patrick at Marian Catholic

St. Viator at Benet

FOX VALLEY

Cary-Grove at Jacobs

Crystal Lake Central at McHenry

Crystal Lake South at Prairie Ridge

INTERSTATE EIGHT LARGE

Coal City at Manteno

Herscher at Streator

Sandwich at Plano

INTERSTATE EIGHT SMALL

Lisle at Reed-Custer

Peotone at Wilmington

Westmont at Seneca

KISHWAUKEE RIVER

Harvard at Woodstock

Richmond-Burton at Burlington Central

Woodstock North at Marengo

NORTH SUBURBAN

Lake Forest at Warren

Lake Zurich at Zion-Benton

Stevenson at Mundelein

Waukegan at Libertyville

NORTHEASTERN ATHLETIC

Hope Academy at Alden-Hebron

Mooseheart at Kirkland Hiawatha

Ottawa Marquette at Rockford Christian Life

NIC-10

Belvidere North at Rockton Hononegah

Rockford Auburn at Belvidere

Rockford Boylan at Harlem

NORTHERN ILLINOIS BIG 12 EAST

DeKalb at Sycamore

Kaneland at Yorkville

NORTHERN ILLINOIS BIG 12 WEST

Geneseo at Ottawa

LaSalle-Peru at Sterling

NORTHERN LAKE COUNTY

Grant at Antioch

Lakes at Wauconda

North Chicago at Grayslake North

Round Lake at Grayslake Central

SANGAMON VALLEY

Clifton Central at Dwight

Iroquois West at Momence

SOUTH SUBURBAN BLUE

Bremen at Lemont

Hillcrest at TF North

TF South at Tinley Park

SOUTH SUBURBAN RED

Evergreen Park at Oak Lawn

Shepard at Richards

SOUTHLAND

Kankakee at Crete-Monee

Rich Central at Rich South

SOUTHWEST PRAIRIE

Joliet West at Romeoville

Oswego East at Plainfield South

Plainfield East at Oswego

Plainfield North at Minooka

SOUTHWEST SUBURBAN

Andrew at Thornridge

Homewood-Flossmoor at Lockport

Lincoln-Way East at Bolingbrook

Sandburg at Bradley-Bourbonnais)

Stagg at Lincoln-Way West

Thornwood at Lincoln-Way Central

UPSTATE EIGHT RIVER

Elgin at Batavia

Geneva at Streamwood

St. Charles East at St. Charles North

UPSTATE EIGHT VALLEY

West Aurora at Glenbard East

WEST SUBURBAN GOLD

Addison Trail at Downers Grove South

Hinsdale South at Willowbrook

WEST SUBURBAN SILVER

Proviso West at Oak Park

York at Hinsdale Central

NON-CONFERENCE

Aurora Central at Riverside-Brookfield

Barrington at Evanston

Bloom at Hammond Gavit, Ind.

Buffalo Grove at Vernon Hills

Chicago Christian at IC Catholic

Conant at Maine South

De La Salle at Aurora Christian

East Aurora at Dundee-Crown

Elk Grove at Niles West

Elmwood Park at Wheaton Academy

Fenwick at Leo

Fremd at Glenbrook South

Guerin at St. Edward

Hersey at Niles North

Hoffman Estates at Maine East

Leyden at Lyons

Marmion at McNamara

Montini at Brother Rice

Morris at Rochelle

Mount Carmel vs. DePaul at Lane

Oak Forest at Eisenhower

Palatine at New Trier

Prospect at Glenbrook North

Providence at St. Ignatius

Ridgewood at Glenbard South

Rolling Meadows at Maine West

St. Laurence at St. Rita

Schaumburg at Highland Park

Walther Christian at Fenton

West Chicago vs. Larkin at Elgin

Wheeling at Deerfield

Saturday, Sept. 17

PUBLIC GREAT LAKES

Bowen vs. TEAM Englewood at Stagg Stadium

Corliss at Goode

PUBLIC WINDY CITY

Urban Prep-Bronzeville vs. Julian at Stagg Stadium

Washington vs. Harlan at Gately

PUBLIC HEARTLAND

Uplift vs. Lindblom at Stagg Stadium

PUBLIC ILLINI LAND OF LINCOLN

Raby vs. King at Gately

PUBLIC ILLINI PRAIRIE STATE

Urban Prep-Englewood vs. Hubbard at Gately

PUBLIC INTER-CITY 2

Carver vs. Hirsch at Eckersall

Fenger vs. Woodlawn at Lane

Hope vs. Kennedy at Rockne

PUBLIC INTER-CITY 3

Muchin vs. DRW Trading at Rockne

Noble Academy vs. Johnson at Eckersall

Pritzker vs. Hansberry at Eckersall

Rowe-Clark at ITW Speer

PUBLIC INTER-CITY 4

Comer vs. Baker at Hanson

Golder vs. Bulls Prep at Lane

Noble Street vs. Butler at Rockne

Rauner vs. UIC Prep at Hanson

PUBLIC INTER-CITY 5

Catalyst Maria vs. Chicago Richards at Lane

Chicago Tech vs. Little Village at Hanson

NORTHEASTERN ATHLETIC

Luther North at Westminster Christian

SOUTH SUBURBAN RED

Argo at Reavis

SOUTHWEST PRAIRIE

Plainfield Central at Joliet Central

UPSTATE EIGHT VALLEY

Bartlett at South Elgin

WEST SUBURBAN GOLD

Morton at Proviso East

WEST SUBURBAN SILVER

Downers Grove North at Glenbard West

NON-CONFERENCE

Gary Bowman, Ind. at Rich East

Glenbard North at Thornton

Prosser vs. Bronzeville at Gately

St. Joseph at Lake Forest Academy

St. Francis at Loyola